AntrenörlerimizVoleybol Haberleri

Vital Heynen’den Türkiye eleştirisi: Liginizi iyi satamıyorsunuz

Nilüfer Belediyespor başantrenörü Vital Heynen yeni açıklamalarında İtalya ve Türkiye'deki voleybol hakkında konuştu. İşte detaylar...

Belçikalı antrenör Vital Heynen, Başak Koç’un yeni Youtube videosu için özel açıklamalarda bulundu. Sultanlar Ligi’nde Nilüfer Belediyespor’u çalıştıran Heynen, Türkiye’nin asıl probleminin ligi pazarlayamamak olduğunu söyledi.

“Dünyanın en iyi oyuncuları Türkiye’de, İtalya’da değil”

Başak Koç’un Türkiye Ligi’nin dünyanın en iyisi olup olmadığı konusundaki soruya Vital Heynen “Tabii ki.” diyerek yanıt verdi. Heynen, Türkiye Ligi’nin en büyük problemini ise şu sözlerle açıkladı: “Bence dünyada iki büyük lig var. Biri İtalya diğeri ise Türkiye. İki lig de birbirine eşit. Bence sizin bir probleminiz var. Liginizi yeterince iyi satamıyorsunuz. Üzgünüm. Ligde çok daha iyi bir pazarlama olmalı çünkü şu anda dünyanın en iyi oyuncuları Türkiye’de oynuyor, İtalya’da değil. Bu gerçekten de üzücü.”

Nilüfer Belediyespor ligde kaçıncı sırada?

Vital Heynen’in çalıştırdığı Nilüfer Belediyespor, Vodafone Sultanlar Ligi’nde güncel olarak 27 puan ile 8. sırada yer alıyor. Ekip bu sezon oynadığı 23 maçın 10’unu kazandı ve 13’ünde mağlup oldu. Nilüfer Belediyespor bu maçlarda 37 aldı ve 51 set kaybetti.

kaynak: Başak Koç-YouTube

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu