GenelTürkiye LigleriTVF

Otokoç 2.El ile TVF Arasında Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Otokoç 2. El arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

Türkiye’de ikinci el araç satışında kurumsal olarak lider konumda bulunan Otokoç 2. El, Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığı iş birliğiyle Voleybol Milli Takımlar resmi sponsorlarından biri oldu.

Otokoç 2. El  Showroom’da düzenlenen lansmana, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, A Milli Erkek Voleybol Takımı sporcusu Kaan Gürbüz, A Milli Kadın Voleybol Takımı sporcusu Zehra Güneş ile basın mensupları katıldı.

Sponsorluk anlaşması kapsamında Otokoç 2. El, Türkiye Voleybol Federasyonu bünyesindeki Voleybol Milli Takımları ile iş birliğinde bulunacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ basın toplantısında görüşlerini aktardı:

“Çok değerli Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, Koç Ailesi, Otokoç Ailesi, sevgili basın mensupları, bu özel günde yanımızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Voleybol Federasyonu olarak sponsorların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bugün takım sporlarına baktığımızda voleybol; ülkemizi gururla temsil eden, yüz akı olan bir branşımız. Son turnuvalara baktığımızda A Milli Erkek Takımımız, Avrupa Altın Ligi’nde üst üste 2.kez namağlup şampiyonu olurken; A Milli Kadın Voleybol Takımımız da Milletler Ligi’nde bronz madalyanın sahibi oldu. 2019’da ülkemizde mükemmel bir organizasyon gerçekleştirdik ve Avrupa Şampiyonası’nda final oynayarak ikincilik elde ettik. Tüm bu başarıların elde edilmesinde, sponsorların çok önemli yeri olduğunun altını çizmek istiyorum. Olimpiyatlarda voleybol branşının temsil edilecek olması bizler adına mutluluk verici. Yol arkadaşlığı yaptığımız, değer ortağı olduğumuz, yanımızda olan sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu özel günde Koç ailesi başta olmak üzere tüm çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

‘Şimdi Voleybol Zamanı’ diyerek duyurduğumuz milli takım sezonumuzda, şimdiye kadar aldığımız başarılar bizleri çok sevindirdi. Önümüzde A Milli Kadın Voleybol Takımımızın katılacağı Olimpiyat Oyunları ve Avrupa Şampiyonası; A Milli Erkek Voleybol Takımımızın da Avrupa Şampiyonası var. Diğer yandan altyapıdaki faaliyetlerimiz de tüm hızıyla devam ediyor. Üç maçından da galibiyetle ayrılan U19 Genç Kız Milli Takımımızdan bahsetmek istiyorum. Medyada U16 diye yer alan faaliyet aslında U19 faaliyeti fakat biz U16 takımımızla katıldık. Biz 3 yıl geriden geliyoruz ki; bu jenerasyonun da çok önem arz ettiğini, çok iyi bir havuzumuzun olduğunu, voleybolun alt yapıda da çok iyi işler yaptığını göstermek istiyoruz. Sponsorluklarımızla da tüm yaş gruplarındaki başarılarımıza başarı katmayı arzu ediyoruz. Olimpiyatlarda, Avrupa Şampiyonası’nda derece elde etmek; bunları hayata geçirmek, bu başarıların altına imza atmak istiyoruz. Koç ailesi ülkemizde; ekonomide, iş dünyasında göstermiş olduğu başarılarla biliniyor ve çok önemli yer ediniyor. Biz de bu başarılarımızı birleştirmek istiyoruz. Bu imzanın hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Otokoç Genel Müdürü İnan Ekici sponsorlukla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi:

“Pandemi dünya genelinde pek çok alanı olduğu gibi spor camiasını da derinden etkilerken, dayanışmanın önemi bu dönemde daha da iyi anlaşıldı.  Otokoç 2. El olarak, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar resmi sponsoru olarak gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmanın hem kuruluşlarımız hem de ülkemiz için faydalı olacağına inanıyoruz. Biliyorsunuz ki, Koç Holding Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin sponsoru oldu. Sporcularımızın emeği, ülkemizi temsil ederken taşıdıkları değerler, bizi daima ileriye bakan yolumuzda gururlandıracaktır. Otokoç Otomotiv ve Koç Holding’in vizyonları doğrultusunda biz de bu kültürü devam ettirerek ülkemiz sporunu ve sporcusunu desteklemeye devam edeceğiz. Kulüplerimizin ve milli takımlarımızın dünya çapında kazandığı başarılara şahit olmaya devam ediyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Gelecekte yaşanacak başarılarda bizim de katkımız olacağı için ayrıca heyecanlıyız. Bu anlaşmanın sağlanmasında emeği geçen başta Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere voleybol sporunu gençlere sevdiren ülkemizde ve küresel alanda önemli başarılara imza atarak bizi gururlandıran, ülkemiz voleybol sporunun elçileri değerli sporcularımıza ve voleybol sporunun bugüne kadar olan bütün başarılarında emeği geçen herkese sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ellere güvenimizin sonsuz.”

A Milli Kadın Voleybol Milli oyuncusu Zehra Güneş, Türkiye’de voleybolun her geçen gün ileriye gittiği vurgulayarak, “Başarıya aç bir takım olarak her zaman istek ve azimle ülkemize madalya getirmeye çalışırken, ailemize katılmak isteyip, destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Her yeni sponsorlukta ve destek haberinde çok gurur duyuyoruz. Böylece ülkemizde voleybolun seviyesini her geçen gün attırdığımızı düşünüyorum. İlerleyen süreçte bu seviyemizin çok üstüne çıkacağımıza inanıyorum. Otokoç 2. El’e destekleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncusu Kaan Gürbüz de “Böyle büyük sponsorların gelmesi çok güzel. Büyük destek aldığımızı hissediyoruz. Federasyonumuzun da imkanları bize karşı artmış oluyor. Yanımızda olacak Otokoç 2. El’e çok teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

TVF Başkanı Üstündağ, imza törenin ardından basının sorularını yanıtladı ve önemli notlar kaydetti. Haziran ayında gelen çifte başarıyla ilgili şunları aktardı:

“Dolu dolu bir voleybol haftası oldu. 21 Haziran’da erkekler Avrupa Altın Ligi şampiyonu olurken aynı gece kızlarımız 4’lü finallere kaldı. Ardından Filenin Sultanları grup etabında yenildiği Japonya’yı, 3.’lük maçında mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu. Ülkemize bronz madalya kazandırdı. Bu başarıları yaşamak çok güzel bir duygu.

Başarı geliyorsa; oyuncuların, teknik heyetin, tüm çalışanların emeğiyle birlikte geliyor. Ben buradan tüm federasyon çalışanlarına emekleri için teşekkür ediyorum. Ülkemizi gururlandırıyorsak ne mutlu bize. Ben de bu Federasyonun Başkanı olarak, bu gurur dolu günleri yaşamanın mutluluğunu duyuyorum. Bu başarılarımızda devletimizin, değer ortaklarımızın, herkesin katkısı var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Milletler Ligi üçüncülük maçının hemen ardından A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar’ı ve A Milli Takım Menajeri Pelin Çelik’i telefonla arayıp tebrik etti. Yanımızda olduğunu hissettirmesi bizi çok mutlu etti, kendisine desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Voleybola destek veren basınımıza teşekkür ediyorum.”

 Grubumuz zor fakat mücadelemiz ilk düdükle başlayıp son topa kadar devam edecek

“Olimpiyat çok başka bir heyecan. Oraya gelecek herkes çok güçlü, en iyi 12 takımı izleyeceğiz. Dünyada kıtalarını, ülkelerini en iyi temsi etmiş, derece yapmış takımlar orada olacak. İlk günden son güne kadar zorlu rakiplerle karşılaşacağız fakat biz mücadelemizden yılmayacağız. Grubumuz zor fakat mücadelemiz ilk düdükle başlayıp son topa kadar devam edecek.

Her organizasyondan bir başarıyla ayrılıyoruz. Ben Olimpiyatta da başarılı olacağımızı düşünüyorum. Bu heyecanla kürsü hesabı yapıyoruz. Başladığımız ilk günden beri kürsü hedefliyor, başarının devamlılığını sağlamak için çalışıyoruz. Olimpiyatın ardından Avrupa Şampiyonası’nda Romanya grubuyla başlıyoruz. Benim arzu ettiğim şudur; Sırbistan’da Sırbistan ile final oynamayı hayal ediyorum. Yeter ki çocuklarımız bize bu heyecanı yaşatsınlar. Biz onlara çok güveniyoruz, bunun için de hepimiz çok çalışıyoruz.”

Başkan Üstündağ son olarak maçların seyircili olması konusuyla ilgili yazışmaların Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile ortak bir şekilde yürüttüklerini duyurdu. Kısa sürede seyirci konusunun tam seyircili mi, kısmi seyircili mi olacağını duyuracaklarının müjdesini verdi.

Basın toplantısının ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici’ye plaket, voleybol topu ve adının yazılı olduğu milli takım forması, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak’a da adının yazılı olduğu milli takım forması takdim etti.

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici ise TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Sezgin Eren ve milli takım oyuncularına Heykeltıraş Serap Gümüşoğlu tarafından hazırlanan el yapımı model otomobilleri armağan etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu