GenelTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

Burası kulüpten öte bir ailedir.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı, aynı zamanda Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün de Başkanı olan Sayın İlker Aycı ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Sayın Ramazan Yıldırım’dan 2020-2021 sezonuyla ilgili değerlendirmelerini aldık.

Başkan İlker Aycı, tarihinde ilk kez Misli.com Sultanlar Ligi’ni üçüncü sırada bitirerek CEV Şampiyonlar Ligi vizesi alan Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün sezon değerlendirmesini yaptığı açıklamada, “Öncelikle, Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları çatısı altında faaliyet gösteren Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nü bu kadar kısa bir zaman diliminde böylesine büyük bir ivmeyle Şampiyonlar Ligi seviyesine taşımış olduğumuz için çok memnunuz.

Kurulduğu ilk günden bu yana kulübümüzün vizyonu adım adım ilerleyerek, makul bütçelerle ses getirecek başarılara imza atmak, Türk sporunu uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmek ve ülkemizdeki spor kültürüne katkıda bulunmaktı. Kulübümüzde önceliğimiz her zaman dostluğun ve fair-play ruhunun hakim olduğu, rakiplerine her zaman saygı duyan ama asla rakiplerinden korkmayan, savaşçı ve pes etmeyen bir takım kimyası olmasıydı.

2016 yılında Türkiye 2. Ligi’nde kurmuş olduğumuz ve fire vermeden üst üste iki sene boyunca bir üst lige terfi ederkenki takımlarımız olsun, bugün Şampiyonlar Ligi’ne gitmeye hak kazanan takımımız olsun, her birinin karakteristik özelliklerinde bunlara dikkat ettik. Türk Hava Yolları Spor Kulübü toplamda beş yıllık bir oluşum, ancak geçtiğimiz sezonu koronavirüs pandemisinden dolayı yarım kaldığı için saymazsak, dört senelik bir kulüp diyebiliriz. Yalnızca iki sezonu Sultanlar Ligi’nde olan, dört senelik bir yapılanma için bu başarının önemi azımsanamaz.

Burası kulüpten öte, bir ailedir. Ailemizin her ferdi bizim için çok önemli ve değerlidir. Takımımızda görev alan, bu büyük başarıda payı olan ve takımımıza sezon boyunca ekran başından destek veren herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu başarı büyük Türk Hava Yolları ailesine armağan olsun.” dedi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım ise, “Gerçekten çok zorlu bir sezonu geride bıraktık. Kurulduğumuz günden bu yana fire vermeden hedeflerimizi tutturarak Şampiyonlar Ligi’ne gidecek olduğumuz için gurur duyuyoruz.

Bu projenin mimarı Başkanımız Sayın İlker Aycı’dır. Kendisinin vizyonu, spora olan sevgisi ve bilgisi sayesinde böylesine kaliteli bir yapılanma ile bugünlere geldik.

Bu yıl Sultanlar Ligi’nde bütçe olarak altıncı sırada olmamıza rağmen, sezonu üçüncü sırada bitirmiş olmak da başarımızın ispatıdır. “Sıfırdan bugünlere geldik” diyebilmek ne kadar kısa bir cümle değil mi? Sıfırdan bugünlere gelirken yaşanan zorlukları, emekleri, çabaları, inişleri, çıkışları unutmamak lazım.

Bu süreçte birlikte yola çıktığımız, bizlere inanan ve katkı sağlayan, iyi niyetiyle destek veren herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Başarılarımızın artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu