AntrenörlerimizGenelMisli.com Sultanlar LigiVoleybol Haberleri

Vital Heynen,‘Muhteşem bir sezon geçirdik’

Sultanlar Ligi’ndeki ilk sezonunda Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı antrenörü Vital HEYNEN’in sona eren lig etabı ve gelecek sezon ile ilgili görüşleri ise şöyle :

– Burada muhteşem bir sezon geçirdik. Demek istediğim, takım geçen yıl on ikinci sıradaydı ve sadece sezonun son maçında kendini kurtaran bir takımdık.

– Ama şimdi sıralamamızı değiştirdik. Sezonu altıncı sırada tamamladık. Bu inanılmaz bir sonuç. Sanırım tarihte bir kez beşinci ya da altıncı olmuştuk. Yani şimdiye kadarki en iyi sonuçlardan biri.

– Ve şimdi play offlara başlıyoruz. Ancak buradaki play offlar birden dördüncüye ve beşten sekizinciye kadar olan takımlara birlikte oynama şansı tanıyor. Bu yüzden beşinci veya altıncı olan takım sekizinciliğe inebilir ve ilk altı takım Avrupa Kupaları’nda yer alacak. Artık hedefimiz, Avrupa Kupası’na katılabilmek ve bu inanılmaz bir derece olacak.

– Ardından gelecek yıl için çok iyi, organize ve çok iddialı bir kulüp olmaya çalışacağız. Bu yüzden gelecek yıl için çok iyi oyunculardan oluşan bir takım oluşturmakla meşgulüz. Ve gelecek yıl hedefimiz tekrar ilk sekiz içinde yer almak olacak. Ama Türkiye’de bu çok zor olacak çünkü Türkiye’nin gelecek yıl dünyanın en iyi ligi olacağını düşünüyorum, çünkü çok fazla iyi oyuncu gelecek. Yani hedefimiz yine ilk sekizde yer almak ve sonrasını göreceğiz.

– Bu sezondan ben çok memnunum. Kulüp çok iyi ve organize, harika bir başkan, harika bir yönetim, iyi bir kadro, çok motive olmuş oyuncular var. Yani burayı gerçekten seviyorum.

Serdar Mengi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu