AXA SİGORTA KUPA VOLEY DÜNYA BALTACIOĞLU SEZONUGenelVoleybolun Adresi

VakıfBank, Kupa Voley’de yarı finalde

AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu’nda son şampiyon VakıfBank, çeyrek finalde Galatasaray HDI Sigorta’yı ağırladı. Sarı-siyahlılar mücadeleyi 3-0 kazanarak dörtlü final biletini aldı.

VakıfBank – Galasaray HDI Sigorta: 3-0

Salon: VakıfBank Spor Sarayı
Hakemler: Erol Akbulut, Onur Coşkun
Setler: 25-14, 25-19, 25-18
Set Süreleri:   65 dakika ( 19′, 26′, 20′ )

VakıfBank : Cansu Özbay, Braga Guimaraes Gabi, Zehra Güneş, Egonu Paola Ogechi, Bajema Kara Jane, Kübra Akman, ( Ayça Aykaç, Aleksia Carutasu, Buket Gülübay,

Galatasaray HDI Sigorta: Gamze Kılıç, Eggleston Logan, Popovic Mina, anti vasilantonaki, İlkin Aydın, Ayçin Akyol, (bihter Dumanoğlu (L), Sude Hacı İsmailoğlu, Eda Nazlı Kafkas,

ilk sete iyi başlayan VakıfBank, (10-5) beş fark Galatasaray’a ilk molasını kullandırdı. Karşılıklı sayılar ile VakıfBank oyunu daha az hata ile sürdüren oldu. (18-11) e gelince Ataman Güneyligil ikinci molasını kullanmak zorunda kaldı. Galatasaray (19-11) de Sude Hacı Mustafaoğlu’nu oyuna aldı. Zehra Güneş’in sayısıyla (25-14) ile tamamlandı ve VakıfBank 1-0 öne geçti.

İkinci sette Galatasaray daha dikkatli sete başladı. Oyunda az hataya yer veren Sarı Kırmızılı ekip  (9-9) gelince Vakıfbank 5 sayılık farkı kapattı. (11-14) gelince VakıfBank ilk molasını aldı. Daha sonra (11-16) da  Aleksia Carutasu ve (14-16) da Buket Gülübay’ı oyuna dahil etti.  Galatasaray (14-16) da birinci molayı, 20-17 ikinci molayı kullandı. Ataman, Fulden Ural’ı oyuna dahil etti. Egonu’nun smaçları ve Cansu’ nun bloklarıyla seti (25-19) VakıfBank kazandı ve durumu 2-0 getirdi.

Üçüncü sete iyi başlayan VakıfBank maçta beş serilik oyunu ile (5-0) Ataman Güneyligil’e ilk mola aldı. Oyunu iyi forse eden VakıfBank (10-4) sarı Kırmızılı ekibe ikinci molasını da kullandırdı. Karşılıklı sayılarla gecen bu set (25-18) VakıfBank kazanınca karşılaşma 3-0 tamamlandı.

Yarı Finalde VakıfBank Spor Kulübü’nün rakibini, Aydın Büyükşehir Belediyespor ile Sarıyer Belediyespor karşılaşmasının galibi ile yarı final karşılaşması gerçekleştirecek.

VakıfBank’ta, Paola Egonu 21 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi olurken; Gabi 14, Zehra Güneş 8 sayı kaydetti. 

 VakıfBank sıradaki maçında Misli.com Sultanlar Ligi’nde Nilüfer Belediyespor’a konuk olacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu