GenelSavaş Eskigülek

Savaş Eskigülek,”En büyük sorumluluk voleybola kattıklarınızdır”

Kardeş Web sitemiz Voleybol Aktuel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek bugün Aydınlık Gazetesi'ndeki köşesinde salonlardaki şiddete farklı bir boyut getirisi de olmayan takım!

Merhaba kıymetli okurlarımız…

Bir haftalık aradan sonra yine sizlerle birlikteyiz. Voleybol liglerimizde maçlar devam ederken Kovid-19 yeniden kendini göstermeye başladı. Özellikle aşılama konusunda duyarlı davranan halkımız, bir türlü bitmek bilmeyen salgınla mücadeleye devam ediyor. Aşılar sayesinde iki sene öncesine oranla sayılar oldukça az olsa da birçok sporcu ve teknik ekipten arkadaşımızın test sonuçlarının pozitif çıktığını öğreniyoruz. Pozitif sonuçların belli sayıda olması halinde Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından maçlar erteleniyor.

Voleybola güzellikler yakışır

Değerli okurlarımız; pandemiden kaynaklı zorlu şartlar altında geçen hafta sonu oynanan maçlardan birinde yaşanan bazı uygun olmayan görüntüler var ki, olayların videoları neredeyse tüm hafta boyunca, gazetelerde, sosyal medyada ve voleybol internet sitelerinde döndü durdu.

Türkiye’nin en üst liginde, Avrupa’nın sayılı liglerinden olduğu kabul edilen Misli.com Sultanlar Ligi’nde, maçın bitimiyle (üstelik de kazanılmış bir maçın ardından) rakip takım oyuncuları ve teknik ekibine yönelik sözlü ve fiili müdahalelerin görüntüleri inanın dehşet vericiydi. Farkındaysanız olayın detayı ve kulüp isimlerini bile vermek istemiyorum. Çünkü bu tür olayların voleybolla birlikte anılmasına sizler gibi ben de tahammül edemiyorum. Bunun yerine sizlere bambaşka bir yerden, bir voleybolseveri keyiflendirecek saha içi görüntülerinden bahsetmek istiyorum.

Erzin’den doğan başarı hikayesi

Narenciyenin başkenti diyebileceğim Erzin’in, Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi’nde iki yıldır adeta gurur mücadelesi veren bir takımı var. Geçen yıl ilk kez 1. Lig’de yer aldılar. Sezonun ikinci yarısından itibaren Erzin Spor Salonu’nda televizyondan canlı yayınlanan maçlarında sunuculuk yapmak için gitmeye başladığım bu şirin kent ile ilgili detaylı bilgileri bir başka yazıda mutlaka sizlerle paylaşacağım. Ama bugün konumuz başka!

Küçük şehrin gurur veren takımı Hatay Erzin Yeşilkent Spor’un voleybol adına yaptıklarını gördükçe; Anadolu insanının en üst ligde yansıtılan görüntüler gibi değil, Erzin’deki gibi insancıl, sıcak ve hoş görülü olduğunu hatırlayıp kendime geliyorum.

Beşi Erzinli, ikisi Hataylı olmak üzere yörenin yedi genci, tamamı Türk oyunculardan kurulu kadrosu ve bütçe olarak rakiplerinin dörtte birinden daha az maliyeti ile hem sahada hem de saha dışında voleybola değer katmaya devam ediyorlar. Geçen seneden bu yana Erzin’in markası olma yolunda çok büyük bir mesafe kat eden Hatay Erzin Yeşilkent Spor, geçen hafta sonu oynanan lig maçında tribünlerde aileleriyle birlikte salonu dolduran minicik çocukların fazlalığı ile dikkat çekti. Çoğunluğu 4-5 yaşlarında olan bu miniklerin kalplerine voleybol sevgisini aşılayan kulüp başkanı ve teknik direktörü Güntaç Yılmaz, maç sonunda oyuncularla beraber çektirdikleri fotoğrafları benimle paylaşarak “Maçları kazanırız, kaybederiz ama şu güzel yavrularımızın yüzlerini voleybol ile güldürmek var ya inan her şeye bedel” notunu eklemiş.

Ailelerinin yazılı izinlerini aldığım fotoğrafları sizlerle paylaşırken, aynı gün Türkiye’nin en üst liginde Avrupa’nın sayılı liglerinden olduğunu kabul edilen Misli.com Sultanlar Ligi’nde yaşananları silip attım beynimden. Tavsiye ederim!

Ailelere bir küçük öneri

Bir küçük tavsiyem de özellikle ailelerimize olacak. Değerli anne babalar, pikniğe bile gitseniz lütfen çocuklarınızla voleybol topu ile futbol oynamayınız! Voleybolun içinde olması gerekenler için tek referans voleybol salonları olmalıdır.

Kıymetli Okurlarımız, bugün de sizlerin, fahri hemşerisi olarak kabul edildiğim Hatay’ın gururu, voleybol sevgisini minik kalplere işleyen Hatay Erzin Yeşilkent Spor’dan ve oluşturmaya çalıştığı voleybol kültürü için verdiği emekten “Haberiniz Olsun” istedim. “Haberiniz Olsun” ki güzel örnekleri hep birlikte çoğaltalım.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sağlık ve esenlikle kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu