GenelTEKİN ATEŞNALTürkiye Ligleri

Nilüfer Belediyespor, umarım yeni sezonda bizleri yanıltmaz!

Nilüfer Belediyespor başkanlığına secilen Turgay Erdem, kulüp başkanlığına geldikten sonra Kadın Voleybol takımına koyduğu hedefleri başarmak için çok güzel transferlere imza attı. Bu takımın oluşmasında başarı Kulüp as başkanı Muhammet Aydın ve kulüp menajeri Mehmet Başyolcu’nun kısa dönemde başarılı çalışmalarıyla belirlenen bu hedefleri rahat aşacaklarına inancım sonsuzdur.

Antrenör Aleksandersen Tore’ ye hizmetlerinden dolayı teşekkür edip, yeni sezonda takımın başına Dehri Can Dehrioğlu’nu tercih edilmesi, Bursa’da voleybola gönül verenleri sevindirdi.

Geçtiğimiz sezon iki yabancı oyuncu, Atkinson sherridan ve Rousseaux Helene ile Hümay Topaloğlu, İkbal Merve Albayrak, Sabriye Dikmen, Ceren Çınar, Elif Uzun ve Seda Menekşe ile bu sezon yollarını ayırdı.

İç transferlerde, Pasör Buse Ünal, Libero Buse Kayacan, smaçör Aslı Tecimer ve Aybüke Özdemir ile sözleşme yenilendi. Başarılı oyunlarına inandıkları Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan Fulden Ural’ı, Kale 1957 Spor’dan Yasemin Şahin’i, Karayolları’ndan Merve Nezir, İlbank’tan pasör Merve Tanıl’ı renklerine bağlarken Yabancı oyuncu tercihlerini Amerikalı oyuncu smaçör Sarah Wilhte ve pasör çaprazı Willow Johnson, Hollandalı oyuncu orta oyuncu Emily Maplio kadrosuna katarak güçlü bir takım oluşturdular.

Voleybol takımına ikinci bir pasör ile bir libero daha ilave olursa bu takım ligde ilk beşi zorlar. Hedef olarak Nilüfer Belediyespor’a bir Avrupa Kupa maçlarıyla Bursa’ya bir Avrupa kupası ile taçlandırırsa hiç şaşmam..

Voleybolun Adresi olarak yeni sezonda Nilüfer Belediyespor’a başarılar dileriz.

Tekin Ateşnal

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu