BAYANLARDA TRANSFERLERGenelTürkiye Ligleri

Türk Hava Yolları Spor Kulübü milli orta oyuncu Aslı Kalaç’ı transfer etti.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü 2013 yılından bu yana Galatasaray forması giyen milli orta oyuncu Aslı Kalaç’ı transfer etti.

1995 doğumlu 185 cm boyundaki başarılı orta oyuncu Aslı Kalaç Galatasaray’da geçirdiği yedi yılın ardından Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin iddialı ekiplerinden Türk Hava Yolları ile anlaştı.

Aslı Kalaç transferiyle ilgili, “Türk Hava Yolları formasını giyeceğim için çok heyecanlı ve mutluyum. Genç ve enerjisi yüksek bir takım olacağız. Hedeflerimize ulaşacağımıza inancım tam. Sağlık ve başarı dolu bir sezon olmasını diliyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, “Geçtiğimiz sezon kadromuzda bulunan orta oyuncularımız Büşra Kılıçlı, Özge Nur Yurtdagülen ve Büşra Şahin ile sözleşme yeniledik. Aslı Kalaç ile orta oyuncu transferlerimizi noktalamış bulunuyoruz. Kendisini beğenerek takip ediyorduk. Bu sene birlikte çalışma fırsatımız olacak. Mücadelesi ve enerjisiyle takımımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Aslı Kalaç, voleybola 2006 yılında Yeşilyurt Spor Kulübü’nde başladı. 2009-2011 yılları arasında TVF Spor Lisesi Kulübü’nde oynadıktan sonra, 2011-2013 yıllarında yeniden Yeşilyurt forması giydi. 2013 yılında Galatasaray SK ile anlaşan Kalaç, yedi yıl boyunca sarı kırmızılı formayla mücadele etti. Başarılı oyuncu, ek olarak, 2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri’nde olimpiyat vizesi alan A Milli Kadın Voleybol Takımı kadrosunda yer aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu