GenelTürkiye LigleriVodafone Sultanlar Ligi

Nilüfer Belediyespor – Kuzeyboru: 0-3

Ülkemizin değerli voleybol antrenörlerinden Cengiz Göllü anısına düzenlenen turnuva start aldı. Bu yıl üç kulübün katılımıyla Nilüfer Belediyesi tarafından organize edilen turnuvanın açılışında, Nilüfer Belediyespor, yeni sezon için güçlü kadro kuran Kuzeyboru ile karşılaştı. Konuk takım zorlanmadan mücadeleyi 3-0 kazandı.

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Ahmet Oğuzhan Ünal, Öznur Tosun

Nilüfer Belediyespor: Aslı Tecimer, Bytsenko Oleksandra, Sude Naz Uzun, Sodolska Rominika Tarusova, Hilal Karakaya, Emily Maglio (Buse Kayacan/libero,

Kuzeyboru: Alesia Ryhliuk, Annie Mitchem, Sabriye Gönülkırmaz, Arelya Karasoy, Yasemin Yıldırım, Ezgi Akyızdız (Dilek Kınık/ libero, Matea İkiç,

Setler: 19-25, 15-25, 18-25

Süre: 74 dakika (29, 23, 22)

İlk sete iyi başlayan Kuzey Boru oldu ve setin başında 2-0’lık üstünlük buldu. Nilüfer Belediyespor Belçikalı orta oyuncu Sodolska’nın takıma katılımıyla toparlandı ve 15-14 öne geçti. Son bölüme Kuzey Boru Alesia Ryhliuk, Ezgi Akyıldız ile sayılar buldu. Konuk takım 20-17 önde girdiği seti 19-25 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan Nilüfer Belediyesi oldu. Kaçan servisler, boş hücumlar sonrasında Kuzey Boru sayıları eşitlendi (6-6) ve 9-6 öne geçti. Tecrübeli isimleriyle üstünlüğünü sürdüren konuk takım arayı açmaya başladı: 10-17 Son bölüme 20-13 üstün giren Kuzey Boru, rakibinin hatalarıyla zorlanmadan seti 25-15 kazanarak durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete Kuzey Boru hücum sayılarıyla başladı: 3-0 Nilüfer Belediyespor servis ve hücum sayalarıyla 4-3 öne geçti. Sonrasında konuk takım Ryhliuk, Annie ile üst üste sayılar buldu ve sayıları 5-10 yaptı. Sonrasında Nilüfer Belediyespor, Beytsenko ile sayılar buldu ve farkı eritti: 15-18 Ancak konuk takım seti 18-25 maçı ise 3-0 kazandı. Yarın saat 17.00’de Kuzey Boru. Sultanlar Ligi’nin yeni takımı Bolu Belediyespor ile karşılaşacak.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu