AntrenörlerimizGenelVoleybolun Adresi

Muhammet Görken’i Kaybettik

Türk voleyboluna oyuncu, antrenör ve yönetici olarak hizmet veren ve mücadele ettiği MSA hastalığı sebebiyle bir süre hastanede yoğun bakımda tedavi sürecinin ardından tedaviye olumlu yanıt verip taburcu olan yaşayan Muhammet Görken’den acı haber geldi.

Muhammet Görken’i bu sabaha karşı kaybettik.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve voleybol camiamıza baş sağlığı dileriz.

Cenaze bilgiler netleştiğinde ayrıca bilgi verilecektir.

Voleybol Aktüel – Voleybolun Adresi

 

Muhammet Görken Kimdir?

Gülnur Görgün tarafından voleybolumuza kazandırılan ‘Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi’ için Muhammet Görken’in hayatını kendi kaleminden kısaca anlattığı yazdığı bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

9 Haziran1959 tarihinde doğdum. 1972 yılında Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu’nda voleybola başladım. Ertesi yıl Samsun’da Türkiye şampiyonu olduk. Beykoz Spor Kulübü yıldız genç ve A kategorilerinde oynadım.
1975 yılında Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Elektrik bölümüne geçtim. Okul takımımız Türkiye 3.sü oldu aynı anda Beykoz Spor Kulübü’nde de voleybolum devam etti.
1981 yılında Beykoz A takımında tümüyle amatör bir ruhla antrenör/oyuncu olarak 1. lige çıktık. Oyuncularımın hepsi Beykozluydu. Finalde Karşıyaka’nın efsane takımı ile karşılaştık ve galip gelerek lige çıkmaya hak kazandık.
Aynı yıl Paşabahçe Spor Kulübü’nde de antrenörlük yaptım ve bu takım da 2. kümeden 1.kümeye çıktı.
Ben bu tarihlerde o zamanki adıyla Spor Akademisi’nde okuyordum. Okul takımı ile üç yıl üst üste Türkiye şampiyonu olduk.
1982 sezonunda Altınyurt’a transfer oldum ve tek profesyonel oyuncu olarak anıldım. Sonra Silahlı Kuvvetler Gücü ve askerlik yıllarım başladı.
Askerlikten hemen sonra Samsun Irmak Sanayii forması giydim ve iki yıl boyunca burada devam ettim.
1986 yılında bir şirket kurdum ve voleybola ara verdim. 3 yıl sonra yani 1989 yılında yeniden bu sefer Akif Üstündağ’ın antrenörlüğünde Petrol Ofisi Spor Kulübü ile 2. ligden başlayıp dört yıl birinci ligde takımların kabusu olduk.
Sonra Ziraat Bankası’na transfer oldum ve o sene final oynadık Halkbank’a kaybettik. Daha sonraki Beşiktaş Spor Kulübü’nde dört sene birinci ligde mücadele ettik.
Faal sporculuk hayatımı 1999’da Beşiktaş’ta noktalayıp antrenörlük hayatıma başladım. Sırasıyla Beşiktaş erkek takım yardımcı antrenörlüğü, alt yapı koordinatörlüğü, kız takımı antrenörlüğü ve yardımcı antrenörlüğü… Sonra Telekom kız takımı, Şişli kız takımı, Gaziantep kız takımı, Marmaris kız takımı antrenörlüğü yaptım. Vakıfbank kız takım asistan koçluğu ve kız takım teknik menajerliği, A erkek voleybol milli takımlar menajerliği, Işık Kent voleybol bayan takım antrenörlüğü görevlerini üstlendim.
Kısaca hayatım voleybolla dopdolu geçti… İkinci evliğimi yine bir voleybolcu olan Hamiyet Demiroğlu ile yaptım. Lara adında bir kızım oldu ayrıca ilk evliliğimden Melis adlı bir kızım daha vardır.

Hepimiz sporu ve voleybolu çok sevdik. Halen yaşamımız sporla iç içe geçmektedir. Halen İstanbul Ataşehir’de yaşamımıza devam ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu