GenelVoleybol Hakemleri ve Gözlemcileri

FIVB’den 3 hakemimize terfi

(FIVB) Uluslararası Voleybol Hakemlerimiz Prof. Dr. Nurper Özbar, Ozan Çağı Sarıkaya ve Yavuz Akdemir’in klasmanlarını yükseltti.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Uluslararası Voleybol Hakemlerimiz Prof. Dr. Nurper Özbar, Ozan Çağı Sarıkaya ve Yavuz Akdemir’in klasmanlarını yükseltti.

Bilindiği gibi Uluslararası Voleybol Hakemliğinde CEV ve FIVB olarak iki ayrı kategoride yer alan hakemlerimiz CEV hakemi olarak başladıkları kariyerlerine FIVB hakemi olarak devam ediyorlar.

FIVB hakemi olarak dünya salonlarında görev yapan hakemlerimizden Nurper Özbar, Mart ayının 15’i itibarı ile en üst seviye olan A klasmana yükseltildi. C klasmanında yer alan Ozan Çağı Sarıkaya B2 klasmanına getirilirken, CEV hakemi olarak kariyerini sürdüren Yavuz Akdemir ise C klasmanına yükselerek FIVB hakemi olarak kariyerine devam etme hakkı kazandı.

Erdal Akıncı da 2021 yılından bu yana A klasman olarak en üst seviyede ülkemizi temsil etmekteydi. Bu terfilerin ardından FIVB klasmanında Uluslararası Voleybol Hakemlerimizin sayısı dörde yükselmiş oldu.

Ayrıca FIVB’nin 2022 Kadınlar Voleybol Milletler Ligi organizasyonunda sadece kadın hakemlere yer vereceğini açıklaması ile A klasman FIVB hakemliğine yükselen Nurper Özbar’a FIVB Milletler Ligi Finalleri yolu açılmış oldu.

Türk hakemliğinin gururu olan Akıncı, Özbar, Sarıkaya ve Akdemir’e başarılarının devamını dileriz.

Voleybolun Adresi – Voleybol Aktuel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu