GenelSavaş EskigülekVoleybol Haberleri

Eda Erdem ve Savaş Eskigülek’e TMOK’den Fair Play Ödülü

Eda Erdem ve Kardeş sitemiz Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 40 yıldan bu yana “İyiye, doğruya, güzele” sloganıyla “Türkiye Fair Play Ödülleri” ne layık görüldüler

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri kapsamında 40 yıldan bu yana “İyiye, doğruya, güzele” sloganıyla “Türkiye Fair Play Ödülleri” vermektedir.
Türkiye’nin bu alanda verilen en prestijli ödülleri olan TMOK Türkiye Fair Play Ödülleri ile bu yönde örnek davranışlar sergileyen kişi, kurum ve kuruluşların takdir edilerek toplum nezdinde onurlandırılmaları ve bu suretle, başta yetişmekte olan genç kuşaklar olmak üzere, insanlarımızın Fair Play davranışları sergilemeye özendirilmeleri hedeflenmektedir.

TMOK Türkiye Fair Play Ödülleri her yıl “Sportif Kariyer”, “Sportif Davranış” ve “Sportif Tanıtım” dallarında Büyük Ödül, Şeref Diploması ve Kutlama Mektubu olarak verilmekte, “Toplumsal Fair Play Ödülü” ise TMOK Yönetim Kurulu’nun ödüle layık göreceği kişi veya kurumların olduğu yıllarda verilmektedir.

2021 Yılının değerlendirilmesinde voleybolumuz iki ödüle layık görüldü.

 

Sportif Fair Play Kariyer Dalı
ŞEREF DİPLOMASI

Eda Erdem DÜNDAR
Fenerbahçe ve Kadın Voleybol
Milli Takım Kaptanı

Fenerbahçe Voleybol Takımı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanıdır. FIVB tarafından tarihin en iyi 100 oyuncusu arasında gösterildi. FIVB’nin resmi internet sitesinde “Sahada, denizde ve hayatta hep dümenin başında” başlığıyla duyurulan haberde Eda Erdem Dündar’ın başarılarına yer verildi. Eda Erdem Dündar ayrıca, FIVB’nin “2021 yılının en iyi 12 kadın voleybolcusu” listesinde yer aldı.

Sportif Fair Play Tanıtım Dalı
KUTLAMA MEKTUBU
Savaş ESKİGÜLEK
Voleybolaktuel.com Genel Yayın Yönetmeni

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Basın Danışmanı olan Savaş Eskigülek, bazı TV kanallarında voleybol maçlarını yorumlamaktadır ve Aydınlık Gazetesi’nde voleybol yazıları yazmaktadır. Gerek yazılarında gerek kendi sitesinde ve yorumculuğunda Fair Play davranışlarına son derece duyarlılık gösterip, bu konudaki gelişmeleri ön plana çıkarmaktadır. Voleybol sporunun gelişimine katkıda bulunan Savaş Eskigülek aynı zamanda
bir Fair Play gönüllüsü olarak Fair Play’in toplum nezdinde yaygınlaşmasına hizmet etmektedir.

Eda Erdem Dündar ve Savaş Eskigülek’e ödülleri daha sonra törenle verilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu