Cemal EkentokGenelTürkiye Ligleri

Dedesinin Salonu’nda Duru’nun Gururu

Cengiz Göllü’nün torunu Duru Aksu, eşine ender rastlanabilecek bir olaya tanıklık etti ve dedesinin adını taşıyan salonda resmi maç oynadı.

A.Cemal EKENTOK

Türk Kadın Voleybolu’nun unutulmazları arasındaydı Cengiz Göllü. Türkiye’de kadınların özellikle Voleybol branşında söz sahibi olması için büyük çaba harcadı. Hatta önce erkek milli takımda oyuncu oldu. Antrenörlük kariyerinde ise hem kulüpte, hem de Kadın Milli Takımında antrenör olarak unutulmazlar arasında girdi.

Yaşamının son bölümünü Bursa’da sürdüren, hatta Bursa’ya defnedilen Cengiz Göllü’nün kızı Arzu Göllü’yü de kadın voleybolunda üst düzeye ulaşmış bir isimdi. Cengiz Göllü, kızının bile hem kulüpte hem de milli takımlarda antrenörlüğünü de yapmıştı. 

Voleybolu bıraktıktan sonra evlenen Arzu Göllü’nün kızı dünyaya gelmişti. Cengiz Göllü’nün torunu olan Duru Aksu dün dedesinin adını taşıyan Cengiz Göllü Salonu’nda büyük bir gururla dolaşıyordu.

Genç oyunculardan kurulu İstanbul temsilcisi Yeşilyurt kadrosunda libero olarak görev yapan Duru Aksu, PTT karşılamasında oynama şansı bulduğunda heyecanı yüzünden okunuyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu