BALKAN KUPASICEVGenel

Cizre Belediyespor’a CEV Şoku

Voleybol Aktuel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek'in Balkan Kupası hakkında yazısı

Tarihinde ilk kez yer aldığı Efeler Ligi’nde sezonu 6. olarak tamamlayan Rams Global Cizre Belediyespor büyük başarıya imza atmış ve ülkemizi Balkan Kupası’nda temsil etme hakkı elde etmişti.

Balkan Kupasında Moldova, Kosova Sırp takımlarıyla oynanacak Balkan Kupası’na Sırp ekibi katılmadı. Organizasyon 3 takımla oynanmak üzere hazırlıklar yapıldı ancak Moldova ekibi ile Kosova ekibi birbirleri ile oynamak istemediklerini belirtince Rams Global Cizre Belediyespor bu iki takımla oynayacaktı.

20 Eylül Salı günü Şırnak’ta oynanan ilk maçta temsilcimiz Moldova’dan Dor Chișinău ile karşılaştı ve maçı 3-0 kazandı. Şırnak’ta 21 Eylül Çarşamba günü oynanacak KV Peja (Kosova) maçı ile turnuva son bulacak.

Geçmiş yıllardaki uygulamaya göre Rams Global Cizre Belediyespor, kupayı kazanması halinde Avrupa Kupalarına CEV Challenge Cup’ta devam edecekti. hatta kupaya 32’li Finaller turundan iştirak edecek olan temsilcimizin rakibi çekilen kura ile belirlenmiş ve Norveç’in Viking TIF Bergen takımıyla eşleşmişti.

Ancak CEV’in son dakika değişikliği ile sadece 3 takımın katıldığı Balkan Kupasını kazanan takımın CEV Challenge Cup’ta yer almasına onay vermedi. CEV Talimatlarında Balkan Kupasının 4 takımla oynanır maddesinin bulunmasından dolayı 3 takımla oynanan bu yılki Balkan Kupası şampiyonunun CEV Challenge Cup’a katılmasının mümkün olmadığı öğrenildi.

Akif Başkan CEV yetkilileri ile Hollanda’da Görüşecek

TVF Başkanı ve aynı zamanda Balkan Voleybol Birliği Başkanı da olan Mehmet Akif Üstündağ, bugün 2022 FIVB Dünya Şampiyonası için Hollanda’ya gidecek Filenin Sultanları ile birlikte Hollanda’ya gidecek ve orada TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyonlar Direktörü

Cizre Belediyespor Tüm Sorumluluklarını Yerine Getirdi

Organizasyonun ev sahipliğini yapan Cizre Belediyespor, turnuvaya katılacak takımların tüm masraflarını karşılayarak ev sahibi olmanın yükümlülüklerinden fazlasını yerine getirmişti. Bu sebeple Sırp takımının turnuvaya katılmama tercihinin, Cizre Belediyespor’un CEV Challenge Cup’a katılma hakkı kazandığı takdirde elinden alınmak istemesi kararının düzletileceğini umut ediyoruz. Zira geçmişte üç hatta iki takımın katıldığı turnuvalarda bile şampiyon olan Halkbank, Tokat Belediye Plevne, Ziraat Bankası ve THY takımlarımız yollarına devam ettiler. CEV’in unutmaması gereken en önemli konu ise Türk takımları; CEV Challenge Cup’a kalite kattığı gibi şampiyonluk, final ve yarı finallerin değişmez takımları oluyor!

Cizre Belediyespor’un kazanılmış haklarının sahibine teslim edilmesi için Akif Başkan ve ekibi gereken müdahale yaparak hakkını teslim edeceklerine inanıyoruz.

Savaş Eskigülek – Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu