Cemal EkentokGenelVoleybolun Adresi

Bursa’da Voleybola yeni soluk, Emin İmen Voleybol

Bursa’da kadın voleybolunun önemli ismi olan Emin İmen, kendi spor kulübünde geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için çaba harcıyor.

Türkiye’de kadın voleybolu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olan Emin İmen, geleceğin kadın voleybolcularını yetiştirebilmek için kollarını sıvadı. Uzun yıllar kadın milli takımlarında görev yapan, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Takımıyla Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan, sonrasında Bursaspor Kadın Voleybol Takımını çalıştıran Emin İmen şimdilerde kendi adını verdiği Emin İmen Gençlik Spor Kulübü’nde yeni bir nesil yetiştirebilmek için kollarını sıvadı.

Spor kenti olan Bursa’da özellikle kadın voleybolunda önemli bir isim olan Emin İmen, daha önceki yıllarda önce Nilüfer Belediyespor, sonrasında da Bursa Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol takımlarını Süper Lige çıkartmayı başarmış, Bursaspor’u ise 1.Lige taşımayı başarmıştı. Emin İmen’in koordinatörlüğünü yaptığı Voleybol Kulübü’nde antrenör olarak Burhan Zümrüttaş, İlker Feyzioğlu ile birlikte Bahar Göksel, Pınar Ekinci, Habibe Mutlu, Melike Apaydın ve Aycan Genç eğitimci olarak görev yapıyor.  Hepsinin beden eğitimi almaları dikkat çekiyor.

7-8 Yaş Grubu’ndan 13-14 yaş grubuna kadar130 öğrenciye eğitim verildiğini belirten Emin İmen, “Bu yıl kulübümüzde yer alan yaşları 12 ile 14 arasında değişen yaş grubu öğrencilerimizle Bursa’daki yerel liglerde mücadele ettiler. Gelecek için gerçekten kendileri için önemli olan resmi maç deneyimi yaşadılar. Gerçekten, Bursa’dan ve kulübümüzden Türk Kadın Voleyboluna değerli sporcuları kazandıracağımıza inancım tam” diyerek çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Emin İmen Gençlik Spor Kulübü olarak çalışmalarımıza katılan öğrencilerimize voleybola yönelik eğitsel oyunlar ile voleybolun temel tekniklerini basit kurallarla öğretmekteyiz. Voleybolun yanı sıra öğrencilerimize birlikte çalışmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, kendilerini ifade etmeleri yönünde geliştiriyoruz. Ayrıca bu eğitimlerde mücadele etmeden hiçbir şeyin kazanılamayacağını öğreterek kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

A. Cemal Ekentok / Voleybolun Adresi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu