AXA Sigorta Efeler LigiCemal EkentokGenelVOLEYBOLDA KONUK YAZARLAR

Bora Şensoy, “Hedefimiz güzel oyun”

Bursa'nın deneyimli spor muhabiri Ahmet Cemal Ekentok, Bursa Büyükşehir Belediyespor başantrenörü Cemal Bora Şensoy ile yaptığı söyleyişi

“Hedefimiz Güzel Oyun”

Bursa Büyükşehir Belediyespor Baş antrenörü Cemal Bora Şensoy, “Takım olarak güzel voleybolu hedefliyoruz. Bunun içinde  yoğun çalışıyoruz” dedi.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde bu sezon Avrupa’ya gidebilmek için mücadele verecek olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon içerisinde yoğun bir çalışma içerisinde. A Milli takım ile birlikte Dünya Kupası elemelerinde yer alan  Toy ve Berk Dilmenlerin de gelmesiyle birlikte eksik oyuncusu kalmadı.

Yeni sezon öncesi takımın durumuyla ilgili görüşlerini aldığımız baş antrenör Cemal Bora Şensoy, “Yeni sezon öncesinde Bursa’da güzel bir turnuva geçirdik. A Milli takımda bulunan iki pasör çaprazının izinli olmasına karşın bizim açımızdan çok verimli geçti” diyerek ligle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Tüm kulüplerimize güzel, sakatlıksız bir sezon geçirmelerini diliyorum. Şimdi Metin Toy ve Berk Dilmenler’in dönmesiyle birlikte tam kadro olarak çalışmalarımıza başladık. Takım olarak bizim en büyük hedefimiz, izleyen voleybol severlere zevk alabilecekleri, kalitesi yüksek birer mücadele izlettirebilmek. Tabii ki kulüp solarak hedeflerimiz olacak. Ancak biz her hafta oynayacağımız maça konsantre olmak arzusundayız.”

Efeler Ligi nin bu sezon kalitesi çok yüksek 

“Efeler ligi bu sezon gerçekten çok kaliteli ekiplerden kurulu. Herkes maçı kazanmak için mücadele ortaya koyacağı için kalitesi yüksek, heyecanlı, çekişmeli maçlar oynanacağını düşünüyorum. İnanın her maç büyük çekişmeye sahne olacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak bu lig maratonunda arzulanan yerde olmak istiyoruz.”

İlk sınavda kupa var

“Türkiye Kupası maçlarını 23-25 Eylül tarihlerinde Ankara’da oynayacağız. Rakiplerimiz, İzmir Altekma, Hatayspor ve Fenerbahçe olacak. Burada ilk iki sırayı alan takımlar yoluna devam edecek. Kupada öncelikli hedefimiz bir üst tura kalabilmek. Ve zorlu lig maratonu öncesinde iyi bir moral motivasyon yakalayabilmek. Bu sezon iki kulvarda da iyi yerde olmak istiyoruz. Bunun içinde Bursalı voleybol severleri maçlarımıza bekliyoruz.”

Ahmet Cemal Ekentok / Bursa

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu