CEVGenel

Başkan Üstündağ, 43. CEV Genel Kurulu’nda Türkiye’yi Anlattı

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Hollanda’nın Arnhem kentinde gerçekleştirilen 43. CEV Genel Kurulu’nda Türkiye’deki Voleybol, Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu’nu anlatan bir sunum yaptı. Genel Kurula FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F° ve CEV’e üye 52 Ulusal Federasyonun temsilcileri katıldı.

Başkan Üstündağ, düzenlenen uluslararası etkinliklerden ve Federasyonun yeni nesil seçkin oyuncuları yetiştirdiği sayları 35’i bulan ‘Fabrika Voleybol organizasyonundan bahsederken alt yapı takımlarıyla Kadın ve Erkek Milli Takımlarımızın programları hakkında bilgiler verdi.

Mehmet Akif Üstündağ, Voleybolu kıta çapında ve hatta ötesinde büyütmeye yardımcı olmak için kuruluşlarının bilgi, tavsiye ve deneyimlerini diğer ülkelerden meslektaşlarıyla paylaşmaya hazır olduklarını vurguladı.

Genel Kurulda konuşma yapan Avrupa’nın iki gerçek Voleybol devi İtalya ve Türkiye, CEV üyesi Federasyon yetkililerine Voleybolda başarı için aynı yolu izlemeleri ve kendilerine ilham vermek için kendi başarı hikayelerini paylaştılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu