Genel

Atılay Okbaydan Unutulmadı

Hayatında hiç voleybol oynamadığı halde büyük bir voleybol ve VakıfBank hayranı olan, çok uzun yıllar tribünde yer alıp, ‘İhtiyar Heyeti’ olarak anılan grubu ile altyapılar da dahil olmak üzere tüm voleybol maçlarını takip edip, VakıfBank ile birlikte yurt içi ve yurt dışı deplasmanlara da giden ve 27 Nisan Perşembe günü aramızdan ayrılan Atılay Okbaydan unutulmadı.
Tutkunu olduğu VakıfBank Spor Kulübü, 3 Mayıs Salı günü Fenerbahçe Opet ile oynadığı maçta her zaman oturduğu koltuğa Atılay Okbaydan’ın fotoğrafını koyup bir demet karanfil bıraktı.
Sarı siyahlı kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ‘Atılay abi, Seni Unutmayacağız’ ifadesi yer aldı.

 

Atılay Okbaydan Kimdir?

19 Mayıs 1937’de İstanbul’da doğdu. Atatürk Erkek Lisesi’nden ayrılıp Özel Gazetecilik Meslek Lisesi’ne devam etti. 1957 yılında Beşiktaş Genç takımında futbol oynamaya başladı. Daha sonra Adaletspor’a transfer oldu. Adalet Spor kapandıktan sonra Alpullu Şekerspor’a geçti. (1960)
Askerlik görevini yaparken Muhafızgücü’nde futbol oynadı. 1961 yılında İstanbul Belediyesi’nde işe başladı.
Daha sonra 1974 yılında Florya Turistik Tesisleri’nde Tesis Müdürü olarak çalıştı. Bu arada CHP Beyoğlu İlçesi il genel meclis üyeliği yaptı.
1957 yılı itibariyle voleybol sporunun daimi seyirciliğini yapmaya başladı. Her türlü büyük derbileri kaçırmadığı gibi tüm Türkiye genelinde yapılan deplasmanlar dahi kaçırmadan takip etti. Voleybol camiasının “İhtiyar Heyeti” olarak adlandırdığı 3 voleybol daimi seyircisinden biridir. En son Vakıfbank Spor Kulübü ile birlikte Polonya’ya final four maçlarını seyretmeye gitmiştir.
Kaynak: Gülnur Görgün – Voleybolun Unutulmazları
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.

Atılay Okbaydan ile birlikte voleybolumuzun sembol isimlerinden Ahmet Talat Ertekin ve Cengiz Özlü nam-ı diğer İhtiyar Heyeti için VakıfBank Spor Kulübü’nün yayınladığı ‘Üç Silahşörler’ belgeseli ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu