GenelTürkiye LigleriVodafone Sultanlar Ligi

Nilüfer Belediyespor 3-0 Kuzeyboru

Misli.com Sultanlar Ligi’nin normal sezonun son karşılamasında Nilüfer Belediyespor, bu sezon lige yükselmeyi başaran Kuzeyboru’yu konuk etti. Ligin ilk yarısında deplasmandaki mücadeleyi de 3-0 kazanan mavi yeşilliler, kolay geçen maçı da 3-0 kazanırken, 5-8 maçları öncesinde moral buldu.

Nilüfer Belediyespor-Kuzeyboru: 3-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Yasin Okumuş, Serap Kuka
Ali Delidağ, Ali İhsan Gözü, (1) Esra Kayrak (3) Yusuf Dereli
GDS: Mustafa Erhan Özsoy

Nilüfer Belediyespor: Merve Nezir, Buse Ünal, Garace Saürah Wilhite, Yasemin Yıldırım, Emily Maglio, Ana Poula Borgo (Buse Kayacan/libero, Merve Tanıl, Deniz Emrelli,

Kuzeyboru: Matea İkiç, Arelya Karasoy, Annie Mitchem, Sabriye Gönülkırmaz, Ceren Nur Domaç, Dajana Boskoviç (Dilek Kınık/libero, Gorrel Victoria, Hümay Topaloğlu, Merve Çepni,

Setler: 25-18, 25-12, 25-18
Süre: 72 Dakika (25, 23, 24)

Maçın ilk setine iyi başlayan Nilüfer Belediyespor oldu. Kuzeyboru Matea ve Boskoviç’in hücum sayılarıyla sete tutunmaya çalıştı. Bursa temsilcisi Wilhite, Maglio, Yasemin ile bulduğu sayılarla teknik molayı 12-10 önde geçti. Savunmadan iyi top çıkartan ve etkili hücumlar yapan Nilüfer Belediyespor; son bölüme 6 sayılık üstünlükle (20-14) önde girdi. Bursa ekibi zaman zaman servis kaçırsa da Wilhite’ın hücumlarıyla seti 25-18 kazandı.

İkinci sete etkili hücumlar yapan ve savunmasından iyi toplar çıkartan Nilüfer Belediyespor, setin başında sayısal üstünlüğü eline geçirdi.  Kuzeyboru’nun en büyük hücum silahı Boskoviç’i Yasemin’in bloklarıyla durduran Bursa takımı teknik molaya 12-4 önde girdi. Maglio ile sayılar bulan Nilüfer Belediyespor setin bölümüne 20-9 önde girdi ve Borgo’nun ace olan servisleriyle arayı açtı ve seti 25-12 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete Kuzeyboru etkili başlangıç yaptı ve sayılarda 3-0 öne geçti. Nilüfer Belediyesi’nin hücumlarda topu dışarıya vurmasıyla ara açılmaya başladı: 1-5 Mola dönüşü savunmadan toplar çıkartan, Maglio, Wilhite ile hücumlar yapan, Merve Nezir ve Yasemin Yıldırım’ın bloklarıyla rakibini yakalayıp 7-6 öne geçti. Maglio’nun etkili servislerle Nilüfer Belediye arayı açmaya (10-6) başladı ve teknik molayı 5 sayılık üstünlükle 12-7 önde geçti. Kuzeyboru 4-0’lik seri bulmasına (13-11) karşın Nilüfer Belediye üstünlüğünü sürdürdü ve Yasemin Yıldırım’ın ace olan servisleriyle durumu 17-11 yaptı. Son bölüme 20-14 önde giren Bursa temsilcisi seti 25-18, karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu