Alpaslan Endüstri Erkekler 1.LigGenelTürkiye Ligleri

Yurt Grup Erzin Yeşilkent Diyarbakır’dan 3 puanla döndü

Asur Gençlik: 0 – Yurt Grup Erzin Yeşilkent: 3
Salon: Şehit Halit Gülser Spor Salonu
Hakemler: Mevlüt Aslan, İshak Secaettin Işık/Gözlemci: Sevgi Erilmez
Setler: 15-25, 10-25, 7-25
Süreler: 17′, 15′, 15′

TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi B Grubu 19. haftasında Yurt Grup Erzin Yeşilkent, Diyarbakır deplasmanında Asur Gençlik’e konuk oldu.

Ligin ilk yarısında istediği sonuçları alamayan Hatay temsilcisi, ligin ikinci yarısından itibaren sergilediği iyi oyun ve yükselen form grafiği ile kulüp tarihinde ilk kez yer aldığı TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde kalıcı olacağının sinyallerini vermeye başlamıştı.

Ligin 19. haftasında Diyarbakır deplasmanında Asur Gençlik ile karşılaşan Yurt Grup Erzin Yeşilkent Spor, maçtan 3-0 galibiyet ve 3 puanla ayrılarak ligin son 3 haftasına daha konforlu alanda yer almak üzere rahat bir nefes aldı. Karşılaşmanın setleri 15-25, 10-25, 7-25 Hatay temsilcisi lehine sonuçlandı.

Bu Takım Ligde Kalacak Derken Ciddiydik!

Karşılaşma sonrası Yurt Grup Erzin Yeşilkent Başantrenörü Güntaç Yılmaz, alınan galibiyetle ilk kez yer aldıkları ligde en düşük bütçe ve yaş ortalaması en küçük takımla önemli bir deneyim kazandıklarını belirtti. Yılmaz, Sezonun ilk yedi maçında set alamamıştık. Herkes bize küme düşer gözü ile bakmaya başladığında bu takım ligde kalacak derken şaka yapmıyorduk. İlk kez yer aldığımız bir ligde imkanlarımıza uygun bir kadro kurmaya çalışmıştık. Ancak özellikle devre arasında yaptığımız transferler uyum sürecini atlattıktan sonra takımımız gerçek mücadelesini sahaya yansıtmaya başladı. Sezonun ikinci yarısından itibaren tüm maçlarımızı televizyondan naklen yayınlatarak oynadığımız oyunun tüm ülkeye keyif verdiğini göstermiş olduk. Bu bakımdan bu imkanı bizlere tanıyan Yurt Grup Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Abdullah Gümüş ve Yurt Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulkerim Gümüş ile Erzin Terminal Müdürü Yaşar Acaroğlu’na, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a, Erzin Belediye Başkanımız Ökkeş Elmasoğlu’na ve bizlere gönülden destek veren Erzin halkına ne kadar teşekkür etsek az. Şimdi önümüzdeki kalan üç maçı da kazanarak ligi en iyi yerde bitirmeyi amaçlıyoruz. Bu başarıda emeği geçen başta voleybolcularımız olmak üzere, destek veren herkese şükranlarımızı iletirken, bu galibiyetimizi özellikle pandemi sürecinde hayatlarını feda etme pahasına insanlığa hizmet eden tüm sağlık çalışanlarına armağan edip, 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.’ diyerek görüşlerini paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu