GenelTürkiye LigleriVOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI "Biz Takımı"

Yurdun Dört Bir Yanında 143 Kütüphaneye Ulaştı

Biliyor musunuz Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2017 verilerine göre ülkemizde 28.126 kütüphane bulunuyor! Türkiye’de 2017 yılındaki sayımlara göre 1 milli, bin 146 halk, 564 üniversite ve 26 bin 415 örgün ve yaygın eğitim kurumu olmak üzere toplam 28 bin 126 kütüphane faaliyet gösteriyor. Milli Kütüphanenin 26 bin 478, halk kütüphanelerinin 2 milyon 201 bin 39 ve üniversite kütüphanelerinin 3 milyon 814 bin 500 üyesi bulunuyor.

Bir muhteşem fikir, inanılmaz, büyük bir özveri ile çalışan ekip ve dünyada eşi benzeri olmayan dev bir eser olarak tarihteki önemli bir boşluğu doldurmayı amaçlayan Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi,  önceki haftalarda duyurduğumuz gibi her kütüphanede bulunsun hedefi ile başlayan kampanya çığ gibi büyüyor.
19 Haziran 2020’de 91 kütüphanedeki raflarda yerini bulan Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi, en çok okuyucusu olan ilçe kütüphaneleri ve tüm illerdeki il halk kütüphaneleri ile spor bölümünü içinde barındıran üniversite kütüphanelerinde yer almaya hızla devam ediyor.
Ve, tarihi boyunca voleybolun içinde yer alan Saint Joseph, Darüşşafaka, Haydarpaşa, Galatasaray ve İzmir Saint Joseph gibi okul kütüphaneleri de dahil olmak üzere toplam 143 kütüphanede Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi var artık.
Biz de Voleybol Aktüel olarak geçen ay verdiğimiz sözü yerine getirip Solhan İlçe Kütüphanesi ve Solhan Gençlik Merkezi Kütüphanesi’ne birer takım bağışımızı gerçekleştirdik.

Peki ya siz?

Doğduğunuz kente, yaşadığınız kasabaya, köye, spora başladığınız liseye, okuduğunuz üniversiteye ve tüm kütüphanelere kendiniz, sevdikleriniz adına; hatta yitirdikleriniz adına bir eser bırakmak; voleybolu, voleybolun unutulmazlarını her şeyden önce ‘Vefa’  duygusunu anı olarak bırakmak istemez misiniz?

Katkılarınız için Voleybolcular Derneği ile irtibata geçmeniz yeterli olacak.
Voleybolcular Deneği (VOLDER): 0 532 457 50 46 İnci Özkan

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu