GenelMisli.com Sultanlar LigiTürkiye Ligleri

Sosyal sorumluluk projesinden yükselen bir başarı öyküsü

1990 yılında kurulan Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’nde 2009’da bir fikir olarak başlayan ve 2010 yılında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in başkanlık seçimiyle sosyal sorumluluk projesine dönüştürülen Kadın Voleybol Takımı, 2012/13 yılında Sultanlar Ligi’ne yükselmiş ve 2016/17 sezonu sonunda 1.Lig’e düşmüştü. Yaşamda 30. yılını dolduran kulüp, şimdilerde tekrar Sultanlar Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşıyor. 

Takımın sosyal sorumluluk projesinden bugünlere gelen bu başarı öyküsünde en temel amaç ise; imkan sağlandıkça Türk kadınının neler başarabileceğini gösteren gücünü, başta Sarıyer olmak üzere tüm Avrupa’ya taşımak, sağlıklı ve ahlaklı bir spor kültürü kazandırmak, bu kültürü sürdürülebilir bir yaşam tarzı haline getirmek ve akabinde Türk sporuna katkı sağlayacak milli oyuncular yetiştirmek… 

Çok uzun savaşların olimpiyatlarla durdurulduğu bilincini taşıyan takım, ilk günkü azmiyle, minimum bütçeyle ve amatör ruhu profesyonelleştiren bir barış çerçevesinde ilerlemeye devam ediyor.

Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu