GenelSultanlar LigiTürkiye Ligleri

Sosyal sorumluluk projesinden yükselen bir başarı öyküsü

1990 yılında kurulan Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’nde 2009’da bir fikir olarak başlayan ve 2010 yılında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in başkanlık seçimiyle sosyal sorumluluk projesine dönüştürülen Kadın Voleybol Takımı, 2012/13 yılında Sultanlar Ligi’ne yükselmiş ve 2016/17 sezonu sonunda 1.Lig’e düşmüştü. Yaşamda 30. yılını dolduran kulüp, şimdilerde tekrar Sultanlar Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşıyor. 

Takımın sosyal sorumluluk projesinden bugünlere gelen bu başarı öyküsünde en temel amaç ise; imkan sağlandıkça Türk kadınının neler başarabileceğini gösteren gücünü, başta Sarıyer olmak üzere tüm Avrupa’ya taşımak, sağlıklı ve ahlaklı bir spor kültürü kazandırmak, bu kültürü sürdürülebilir bir yaşam tarzı haline getirmek ve akabinde Türk sporuna katkı sağlayacak milli oyuncular yetiştirmek… 

Çok uzun savaşların olimpiyatlarla durdurulduğu bilincini taşıyan takım, ilk günkü azmiyle, minimum bütçeyle ve amatör ruhu profesyonelleştiren bir barış çerçevesinde ilerlemeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu