BAYANLARDA TRANSFERLERGenelTürkiye Ligleri

Yetenekli pasör çaprazı Kiera Van Ryk, Türk Hava Yolları’nda

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, 1999 doğumlu Kanadalı pasör çaprazı Kiera Van Ryk ile resmen anlaştığını duyurdu.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, kadrosunu şekillendirmeye devam ediyor. Önümüzdeki sezon kadrosunda Aslı Kalaç, Polen Ünver, Madison Kingdon Rishel, Lauren Carlini, Şeyma Ercan, Berin Yıldırım, Merve Dalbeler Aslan ve Büşra Şahin’in olduğunu açıklayan THY, 188 cm boyundaki 1999 doğumlu yetenekli pasör çaprazı Kiera Van Ryk ile resmi olarak anlaştığını açıklayarak ilk dış transferini duyurdu.

            Kiera Van Ryk transferiyle ilgili “Önümüzdeki sezonda Türk Hava Yolları’na katılacağım için çok heyecanlıyım. İyi performans gösteren bir ekiple böylesine üst düzey bir ligde yarışmayı dört gözle bekliyorum. Şampiyonlar Ligi bileti inanılmaz bir başarı ve THY ile dünyanın en iyilerine karşı oynama fırsatı bulacağım için heyecanlıyım. Bu takımın bir parçası olduğum için minnettarım ve sezonun başlangıcı için sabırsızlanıyorum!” dedi.

Genç ve yetenekli pasör çaprazı Kiera Van Ryk, 2018 yılından beri Kanada A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda görev almaktadır. Bu süre zarfında, iki kez Olimpiyat elemelerinde forma giymiştir. Ek olarak, takımımın VNL’e katılmasına yardımcı olmuştur.

Van Ryk, 2019/20 sezonunda İtalya Serie A1 takımlarından Volley Bergamo takımında oynadı. 2020/21 sezonunda Polonya’daki en üst ligde bulundan KS DevelopRes Rzeszów takımında görev aldı ve burada takımıyla birlikte gümüş madalya kazandı. Ayrıca, KS DevelopRes Rzeszów formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu