CEVGenelMİLLİ TAKIMLARTVF

‘Voleybolun varlığı ve başarısı, ülkenin gururu’

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibiyle yemekte bir araya geldi.

A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik heyetine, Avrupa Şampiyonası’nda başarılar dileyen TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, şunları söyledi:

“Bu yılın voleybol yılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Aslında uzun yıllardır öyleydi fakat bugün Türkiye’de voleybol hikayesi yeniden yazıldı. Bu yazılan hikayede herkes tarafından okunuyor, görünüyor. Sahada sizin aldığınız başarılı sonuçlar ile de tüm kamuoyu tarafından kabul ediliyor. Voleybolun varlığı ve başarısıyla takım sporlarında ülkenin gururu olduğunu görüyoruz.

Finlandiya’da oynayacağımız karşılaşmalarda istediğimiz sonuçları alarak gruptan en iyi şekilde çıkacağız. Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Çok iyi bir jenerasyonumuz var. Genç ve dinamik bir takımız. Takımda çok iyi bir arkadaşlık ve aile ortamı oluştuğunu görüyoruz. Artık sahne, söz sırası sizde. Sahada elinizden gelenin en iyisini yaparak mücadele edeceksiniz. Bunu da başaracak güçtesiniz. Federasyon olarak tüm imkanlarımızla sizlerin başarılı olabilmesi için tüm çabamızla çalışıyoruz. Hayallerinizden ve hedeflerinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. 2 yıldır Avrupa Altın Ligi’nde şampiyon olarak yüzümüzü güldürdünüz. Sizler Türk voleybolunun ve Türk spor camiasının gururusunuz. Sırada Avrupa Şampiyonası var. Avrupa Şampiyonası’nda da en iyi dereceyi yapacağınıza yürekten inanıyor, bu güzel voleybol yılını sizinle sonlandırmayı arzu ediyoruz. Tüm karşılaşmalar, her daim Türk voleybolunun yanında olan yayıncı kuruluşumuz TRT ekranlarından voleybol severlerle buluşacak. Voleybolu, geniş kitlelere ulaştıran başta TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı olmak üzere tüm TRT ailesine de teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu