GenelSavaş EskigülekYazarlardan

Voleybolun Aslan Yürekleri

Kardeş web sitemiz Voleybol Aktuel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki Haberiniz Olsun isimli köşesinde yine yürekleri ısıtacak bir yazıyla okurlarına bir Anadolu öyküsü paylaştı.

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,

Voleybola hizmet vermeye başlayalı yaklaşık 15 yıl oldu. Bu süre içinde hem çalıştığım kurum hem de voleybol organizasyonlarına davet edilmem sebebiyle yurt içi ve yurt dışında çok seyahat ettim. Voleybolun çok sevildiği ülkelerle, Hopa’dan Solhan’a, Mardin’den Tekirdağ’a Osmaniye’den Erzin’e kadar Anadolu’muzun birçok yerinde bulundum. Gittiğimiz bunca güzel yerden her dönüşte ‘Voleybol Anadolu’da bir başka güzel’ diyen biriyim.
İşte güzel yurdumuzun, iyi yürekli insanlarından birinin örnek olacak hikayesini, yine sporun ruhunu oluşturan Fair Play dolu bir yazı ile karşınızdayım bugün.

Ülkemizde yaş grupları voleybol şampiyonası önce illerde düzenleniyor. İl şampiyonları, gruplar halinde bölge şampiyonu olmaya çalışıyorlar. En sonunda da Türkiye Şampiyonasında mutlu sona ulaşmaya çalışıyorlar.

Düziçi’nden Erzin’e Eşsiz Hediye

Bu düzen içinde Hatay il şampiyonasına hazırlanan Erzin Yeşilkent takımı, Milli pasörü Doğukan Kuyucu’nun sakatlığı ile sarsılıyor. Maçların başlamasına kısa bir süre kala, bu sezon Türkiye şampiyonluğu beklediği takımındaki önemli bir gücü kaybeden koç Güntaç Yılmaz, eldeki kadro ile ellerinden gelenin en iyisini yapmak üzere çalışmalarına devam ediyor.
Çalışmalar devam ederken, komşu ilçe Düziçi’nde Düziçi Voleybol ile bir hazırlık maçı yapan Hatay Erzin Yeşilkent Spor, maç sonrası harika bir teklifle karşı karşıya kalıyor.
Hazırlık maçında Düziçi Voleybol Kulübü’nün koçu Mehmet Kadıoğlu Kava, Erzin Yeşilkent takımının oynadığı oyunu çok beğenmiş ve rakibindeki eksikliğin ne olduğunu çok iyi tespit edip Güntaç Yılmaz’a kendi takımındaki pasör Cevdet Mert Porsuk’u öneriyor.
Koç Kava, oyuncusunun 1.Lig takımı ile antrenmanlara çıkmasının, Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda yarı final hatta final oynayacak kapasitesi olan bir takımla gelişimine daha çok katkı sağlayacağını belirterek sezon başlamadan oyuncusunun Erzin Yeşilkent takımına transferine yeşil ışık yakınca Güntaç Yılmaz büyük bir memnuniyet duyuyor.
Yeni transfer Cevdet Mert Porsuk, Erzin’e gelerek takımla yaptığı çalışmalarda büyük bir uyum yakalayınca, zaten 1.Lig’de tecrübeli olan oyuncuları kadrosunda bulunduran Erzin Yeşilkent, Hatay ili şampiyonu olurken fazla zorlanmıyor.

Amacımız Gençlerin Önünü Açmak

Hatay ilini temsil etme hakkı elde eden turuncu beyazlılar, 8 Nisan Cuma günü Osmaniye’de başlayan Türkiye Şampiyonası Gruplarında ilk maçına çıktı.
Gruplardaki ilk maçta rakip, Düziçi Voleybol takımıydı. Duygusal anların, vefa, şükran ve minnet duygularının hakim olduğu karşılaşma öncesinde genç pasör Cevdet Mert Porsuk, eski hocasına teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Karşılaşmayı Erzin Yeşilkent 3-0 kazanarak grup maçlarına 3 puanla başladı. İkinci gün maçından da galibiyetle ayrılan Erzin’in Genç Efeleri, 10 Nisan Pazar günü oynayacakları maçta 2 set dahi alsalar, Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerine gitmeyi garantileyecekler.
Üç gün sürecek müsabakalar sonunda Bölge Şampiyonu olurlar mı bilemem ancak bana göre Türkiye Şampiyonu koç çoktan belli olmuştu.  ‘Sporcumuzun gelişimi bizim için takımımızın elde edeceği başarıdan daha önemlidir’ diyen yüce gönüllü koç Mehmet Kadıoğlu Kava, bu unvanı çoktan hak etmişti.
Kendisine çiçek veren öğrencisi ve meslektaşı Güntaç Yılmaz’a ‘Bizim amacımız gençlerin önünü açmak. Bu yolda bizimle birlikte olan her arkadaşımın yanındayım. Bu güzel iş birliği herkese örnek olmalı’ diyen Mehmet hocaya ne söylenebilir ki?
Düşünsenize belki bu örnek davranış olmasa belik de Erzin Yeşilkent takımı Hatay Şampiyonu olamayacak, Türkiye Şampiyonasına da gelemeyecekti.

Bu durumda Güntaç Hoca ve öğrencilerine Türkiye Şampiyonası Finali’ne kalacak dört takımdan biri olmak yakışır.

Hedefimiz Ortak

Kıymetli Okurlarımız,
Bizler, ülke voleyboluna yazılarımızla hizmet etmeye çalışırken, Mehmet Hoca, Güntaç Hoca gibi isimler de voleybola ve bölge gençlerine bu şekilde hizmet ediyorlar. Bizlerin de onların da ayrısı, gayrısı olmadığı gibi koskocaman bir ortak gayemiz var: Memleketimizin çocuklarının daha başarılı olabilmeleri, kendilerini daha çok geliştirebilme ve daha büyük tecrübe edinme fırsatlarını onlara sağlayıp ülkemize voleybol yoluyla borcumuzu ödemek.

Bugün de gündelik başarılar yerine sporcusunun gelişimini önemseyen, voleybolun güzelliklerini, örnek alınacak bir davranışla ortaya koyan güzel Anadolu’muzun, güzel yürekli insanlarından biri olan Mehmet Kadıoğlu Kava hocamızdan ‘Haberiniz Olsun’ istedim.

Kalın sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu