GenelTVFVoleybol Haberleri

Vodafone Sultanlar Ligi’nin 40. Yılı Kutlandı

Vodafone, kadın voleyboluna verdiği desteği ve Vodafone Sultanlar Ligi’nin 40. yılını Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen özel bir geceyle kutladı. 

Geceye; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, CEV Başkanı Aleksandar Boricic, Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, TVF Basından Sorumlu YKÜ ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu YKÜ Kazım Şahin Gürkan, TVF Denetim Kurulu Üyesi Umut Bağlı, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, Vodafone Sultanlar Ligi’nde yer alan takımların başkanları, yöneticileri ve özel davetliler katıldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Vodafone Sultanlar Ligi oyuncularının katıldığı gecede ENBE orkestrası sahne aldı. Sevilen parçalarıyla dinleyicileri keyifli bir müzik yolculuğuna çıkaran ENBE orkestrası büyük beğeni topladı. Gecenin müziklerini ise DJ Mahmut Orhan yaptı.

Gecenin ev sahipliğini yapan Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, şu ifadeleri kullandı: “Kadın voleybolcularımızın başarı öyküsü hepimize ilham veriyor. Onlardan aldığımız bu ilhamı toplumun her kesimine, özellikle de kadınlara ulaştırmak istiyoruz. Bu anlayışla, Türkiye Voleybol Federasyonu’na bağlı en üst klasman kadınlar ligi olan Sultanlar Ligi’nin İsim Sponsoru ve Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımlar Ana Sponsoru olarak dünyada kadın voleyboluna yapılan en büyük desteği sağlamış olduk. Bu gece, bu iş birliğini hep birlikte ve sizlerle kutlamak istedik. Aynı zamanda Vodafone Sultanlar Ligi’nin 40. sezonunu kutluyoruz. Sultanlar Ligi’nin 40’ıncı, Filenin Sultanları’nın altın yılında, Türkiye Voleybol Federasyonu ile çıktığımız bu yolda, Vodafone olarak fark yaratmak ve Vodafone Sultanlar Ligi’nde oynanan maçlarda seyircilere daha fazla deneyim ve eğlence sunmak için çalışmalar yapıyoruz. Burhan Felek Spor Kompleksi’nde 5G kullanım izinleri tamamlandı. İleride 5G gibi Vodafone’un global teknolojilerini de bu projeye katmak için çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Ülkemizde voleybolu daha da yaygınlaştırmak için çalışmayı, Federasyonumuz ile yeni sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi ve var olan çalışmalara dahil olmayı hedeflerimiz arasına koymuştuk. Bu doğrultuda, Sayın Başkanımızın da desteğiyle depremde zarar gören şehirlerimizden Malatya’da bölgedeki çocukların spora dahiliyetini sağlayabilmek için konteyner kente bir voleybol sahası kuracağız.”

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı (TVF) Mehmet Akif Üstündağ ise yaptığı konuşmada, “Vodafone ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle Sultanlar Ligi’nin 40. yılını kutluyoruz. Dünyanın en iyi voleybol ligi Vodafone Sultanlar Ligi. Gururla söylemek isterim ki hem kulüpler hem de milli takımımız dünyada en üst sırada yer alıyor. Bu yolda sponsorlarımızın yanımızda olması bizim için çok önemli. 2023 yılını muhteşem başarılarla geride bıraktık. Olimpiyat hayalimiz var. Türkiye, takım sporlarında olimpiyatta hiç madalya kürsüsü görmedi. Bir ilki gerçekleştirip Paris 2024’te bunu yaşamak istiyoruz. Bu gidişatla 2028 Los Angeles Olimpiyatları’na bu takımın yüzde 99,9 katılacağı ortaya çıkıyor. Erkeklerin hala Paris 2024 için şansı var. İnşallah bunları başaracak güçteyiz” diye konuştu.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu