CEVGenelVoleybol Haberleri

VNL’de ŞOK

2022 FIVB Erkekler Voleybol Milletler Ligi 2. hafta maçlarının Filipinler’deki etabında Çin – Almanya karşılaşması, Almanya’nın maça çıkmayı reddetmesi sebebiyle oynanamadı.

2022 FIVB Erkekler Voleybol Milletler Ligi 2. hafta maçlarının Filipinler’deki etabında 23 Haziran Perşembe günü oynanması gereken Çin – Almanya karşılaşması, Almanya’nın maça çıkmayı reddetmesi sebebiyle oynanamadı.

Hatırlanacağı gibi 2. hafta maçları öncesi Çin takımındaki altı oyuncunun Covid-19 test sonucu pozitif çıktığı için Fransa maçına çıkamamış ve 3-0 hükmen mağlup ilan edilmişti.

Bir gün önce maça çıkamayan Çin’in, bugün Almanya karşısında mücadele etmek için salona geldi. Ancak Almanya takımı durumu protesto etmek için salona geldiği halde sahaya çıkmayı reddetti. Kurallara göre  iki takımın sahada olması gereken sürede Çin takımı sahaya çıkmasına rağmen Almanya’nın çıkmaması sebebiyle maç resmi olarak başlatılamadı.

Karşılaşmanın hakemleri Juraj Mokry (Slovakya)Ali Jaafar Ebrahim (Bahreyn) rapor yazarak karşılaşmayı sonlandırdılar. Maçın sonucu FIVB tarafından belirlenecek.
Yapılan son testlerde Çin’deki altı oyuncunun beşinin sonuçları temiz çıkmış sadece bir oyuncunun sonucu pozitif çıkmıştı. Bu sonuçlara göre maçın oynanacağını öngören FIVB’nin karşılaşmanın sonucunu 3-0 hükmen Çin lehine tescil edeceği tahmin ediliyor.

Savaş Eskigülek

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu