GenelPlaj VoleyboluVoleybol Magazin

TVF Pro Beach Tour Hopa Etap’ında finalistler belli oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu Pro Beach Tour Hopa Etabı düzenlenen açılış seremonisi ardından başladı. Hopa Belediye Başkan Taner Ekmekçi ve voleybol severlerin izlediği karşılaşmalarda zevkli ve heyecanlı karşılaşmalar izlendi.

Belediye Başkanı Taner Ekmekçi “Hopa’nın her zaman farklılığı işte bu tür organizasyonlarla Türkiye gündemine oturuyor. Bugün dile kolay 18’ncisi gerçekleştirilen sportif faaliyeti organize eden TVF Başkan ve yönetimini, TVF Plaj Voleybolu Federasyonu yetkililerini, Hopa’ya gelerek organizasyonda görev alan TVF yetkililerini, organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emek sarf eden Sayın İbrahim Dağıstanlı ve ekibini, organizasyonu maddi ve manevi destek veren sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Bu arada gerek yurtdışından ve gerekse yurtiçinden gelen sporcu kardeşlerimize de başarılar diliyorum. 3 gün boyunca Hopa halkı arenada zevkli ve heyecanlı karşılaşmalar izlediler. Organizasyon Türk spor camiasına ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Hopa’da Pazar gününe kadar devam edecek olan turnuvaya ulusal ve uluslararası alanda birincilikleri ve şampiyonlukları olan onlarca voleybolcu katılıyor. Organizasyonun sunuculuğunu üstlenen Cem Severoğlu’nun mükemmel sunumu-esprileri-oyuncuları yakından tanıması da etkinliği izlemeye gelenlere zevkli anlar yaşatıyor.

TVF’da organizasyonu ile gerçekleşen organizasyona TVF Yönetim Kurulu üyesi Metin Mengüç ve Plaj voleybolu Direktörü Oğuz Değirmenci’de takip ediyor. TVF Temsilcisi-Gözlemci Atilla Ayvaz’ın yanı sıra hakem olarak da İstanbul Bölgesinden  Uluslararası Plaj Voleybolu Hakemleri Hacı Anar, Selin Güçlü, Antalya Bölgesinden Mahmut Güngör ve Sevilay Gezer Boyacı, Trabzon Bölgesinden Ulusal Plaj Voleybolu Hakemi Sema Kayıkçı, Ankara Bölgesinden İsmail Tulum turnuvanın hakem kadrosunu oluşturdu.


 

Hopa Plaj Voleybolu Organizasyon sorumlusu İbrahim Dağıstanlı, Plaj Voleybolu direktörü Öğuz Değirmenci de Turnuvanın hatasız geçmesi için ellerinden gelen gayreti göstermeleri takdir topluyor.

TVF ve Hopa Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen 2022 TVF Pro Beach Tour Hopa etabına erkeklerde 12, kadınlarda ise 8 takım yer alıyor.

Oynanan maçlar sonunda Erkeklerde Murat – Ali / Gia – Nika çifti üçüncülük,  Mustafa – Yusuf / Caner – Nuri çifti; ise finalde mücadele etme hakkı elde ettiler. Kadınlarda ise Dermoksin – Anka -Elene çifti üçüncülük,  Müge – Öykü / Bahanur – Merve çifti ile finalde karşı karşıya gelecekler.

2022 TVF Pro Beach Tour Hopa Etabı, 21 Temmuz 2019, Pazar günü oynanacak final karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erecek.

Erkeklerde oynanan maçların sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Kadınlarda oynanan maçların sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Haber ve fotoğraflar: Hayati Akbaş – Hopa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu