AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Türk Hava Yolları yenilgisiz çeyrek finalde

Türk Hava Yolları – Yeşilyurt : 3-0

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley Bursa’daki A Grubu’nda üçüncü günün son karşılamasında, çeyrek final bileti alan Türk Hava Yolları, galibiyeti bulunmayan bir başka İstanbul temsilcisi Yeşilyurt ile Cengiz Göllü Salonu’nda karşı karşıya geldi.  THY, genç ve yabancısız oynayan rakibini 3-0 yenerek yenilgisiz çeyrek finale yükseldi.

İlk sete Yeşilyurt servis sayılarıyla 4-0 önde başlamasına karşın, THY toparlandı ve 8-7 öne geçti. Üstünlüğünü set sonuna kadar sürdüren Türk Hava Yolları seti 25-16 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sette tecrübeli isimlerden oluşan THY, yabancısız ve gençleriyle oynayan rakibi karşısında sayı bulmakta zorlanmadı ve 5-2 öne geçti. Yeşilyurt’un farkı kapatma girişimleri sonuçsuz kaldı: 13-8 Son bölüme 20-10 önde giren THY seti 25-14 alarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı (4-4) ve Van Ryk’ın servisleriyle THY 7-4 öne geçti. Son bölüme de 20-8 önde giren Türk Hava Yolları, tecrübesiz rakibi karşısında bulduğu sayılarla seti 25-13 karşılamayı da 3-0 kazanarak 9 puanla birinci olarak çeyrek finale çıktı.

Salon: Cengiz Göllü

Hakemler: Ahmet Oğuzhan Ünal, Adem Türkmen

Türk Hava Yolları: Lauren Nicola Carlini, Şeyma Ercan, Kiera Renee Van Ryk, Aslı Kalaç, Janset Cemre Erkul, Dobriana Rabadzhieva (Berin Yıldırım/ libero, Mehtap Öztunalı,

Yeşilyurt: Burcu Yönder, Derin Ezgi Taşdemir, Neslişah Akar, Elise Tuana Köse, Nilsu Şen, Bilge Paşa (Ceren Yılmaz-Duru Aksu/libero, Nazlı Eda Kafkas, Sülbiye Ceren Yılmaz)

Setler: 25-16, 25-14, 25-13

Süre: 69 dakika (23, 24, 22)

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu