GenelRöportajlar

Teslime Yüksel, Çukurova Belediyespor Voleybol menajeri

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Derneği Kadın Voleybol Takımı menajerlik görevini ifa eden Teslime Yüksel ile röportajımız.

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Derneği Kadın Voleybol Takımı menajerlik görevini ifa eden Teslime Yüksel ile 2021-2022 Voleybol Sezonu Sigorta Shop Kadınlar 1.Lig final karşılaşmalarında karşılaştık.

2021-2022 Voleybol Sezonu Sigorta Shop Kadınlar 1.Lig ekiplerinden Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’nün Bursa’da gerçekleşen yarı final ve final karşılaşmalarında gösterdiği başarılarını Misli.com Sultanlar Ligine taşıyarak Adana voleybol sevenlerini taçlandırmak için uğraşan, zorlu final yarışında da tam on beş gün Bursa’da canla başla çalışan Teslime Yüksel ile bir söyleyiş yapma fırsatımız oldu.

Bizlere Teslime Yüksel’i nasıl anlatırsınız?

Çözüm odaklı, sevecen ve hoşgörülüyüm. Bunun yanında kuralcıyım. Başarısızlığa ve haksızlığa tahammülüm yoktur. 2 çocuk annesiyim, çocuklarımı da aynı anlayışla yetiştirmeye çalışıyorum.

Sevgi katarak içten çalıştığınız bu güzel sporla nasıl tanıştınız.

Lise yıllarında beden eğitimi öğretmenimin teşvikiyle okul takımında voleybola başladım. Bazı güzel dereceler beni güzel sporu sevmemde ön plana çıktı.  Okul yıllarında başladığım voleyboldan hiç kopmadım. Daha sonra Adana DSİ Spor ve Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü’nde voleybola devam ettim. Evlendikten sonra voleybola ara vermek beni biraz üzse de bir tarafın voleyboldan yana ağır bastı. Ülkemiz Kadın Voleybolunun başarıları ve Adana’ da yaşanan tüm maçları hep takip ettiğim bir spor dalı oldu.

Peki, Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Kadın Voleybol takım menajerliğine nasıl başladınız?

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Derneği tarafından kurulan voleybol spor dalı faaliyete geçtiğinde ben Çukurova Belediyesinde görev yapıyordum. Sayın Başkanımız Soner Çetin Bey,  voleybol geçmişimi bildiği için beni bu göreve uygun buldu. Ben de seve seve bu göreve başladım. Çok mutluyum.

 Bursa’da gerçekleşen yarı final ve final karşılaşmaları sizi için nasıl geçti.

Oldukça zorlu ve heyecanlı bir yarış için bazı çalışmalar gerçekleştirdik. Bu yarışı kazanıp Adana’ya Çukurova’mıza güzel haberler ulaştırıp, tüm takım olarak inancımızı sergilemek ve güzel bir turnuva yaşamak için. Bursa’ya geldik. Takım olarak Sultanlar Ligine çıkacağımıza inanıyorduk. Bunu da başardık. Adana’mıza hayırlı olsun.

Bir topu yere düşürmemek için savaşan oyuncularla, sizin takım içinde gerçekleştirdiğiniz koşuşturmalar arasında hangisi daha kolaydı.

 Bu bir ekip çalışması. Başarı da ekip olmaktan geçiyor. Oyuncular sahada büyük bir özveriyle görevlerini yapıyor, bizler de saha dışında onların iyi bir ortamda hazırlanması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Tabi ki en büyük zorluk sahada mücadele eden sporcuların omuzlarında.

Voleybol sporunu seyretmek mi kolay yoksa o voleybolun içinde bizzat yaşamak mı kolay?

Voleybol, özellikle kadın voleybolu ülkemizde çok popüler bir spor dalı haline geldi. Seyretmek en zahmetsiz şey. Voleybolun içinde yaşamak zor ama hem çok heyecanlı hem de çok zevkli. Eski bir voleybolcu olarak böyle bir ortamın içinde olduğum için çok mutlu ve sevinçliyim. Kendimi şanslı sayıyorum.

Voleybol yaşamınızda unutamadığınız bir anınız vardır… Anlatmak ister misiniz?

Voleybol yaşamımda unutamadığım birçok anı var. Ama en unutulmaz olanı Bursa’daki finaller kuşkusuz. Özellikle Karşıyaka maçı! Çok güzel ve çekişmeli bir karşılaşmaydı. Gerçekten unutulmayacak zamanlar yaşadık. Voleybolda bilirsiniz beraberlik yoktur. Bir kazanan bir de kaybeden vardı. Biz kazandık ve şampiyon olduğumuz bu maçtan sonraki duygularımı ifade etmem imkânsız.

 

Buradan taraftarınıza neler söylemek istersiniz?

Taraftarlarımıza her zaman bizlere güvendi onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Adana’ da oynadığımız maçlarda olsun deplasmanlar da olsun bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Verdikleri desteğin bir karşılığı onlara kazandığımız maçlar oldu. Ayrıca Bursa’da gerçekleşen final maçlarında takımımıza destek olan bizleri yine yalnız bırakmayan tüm taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Sultanlar Liginde bize daha fazla destek olacaklarını düşünüyorum.

Bize ayırdığınız bu röportaj için Voleybolun Adresi olarak çok teşekkür ederiz.

 

Bu güzel imkânı veren Voleybolun Adresi ve sizlere çok teşekkür ediyorum.

Tekin Ateşnal – Voleybolun Adresi

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu