AntrenörlerimizGenelVodafone Sultanlar LigiVoleybol Haberleri

Sultanlar Ligi’nde Kadın Antrenör

Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek Muratpaşa Belediye Sigortashop, Baş antrenör olarak son olarak Rusya’nın Dinamo Ak-Bars takımında görev yapan İnessa Korkmaz ile anlaştı.

İnessa Korkmaz Kimdir?

1972 Rusya doğumlu olan İnessa Korkmaz, son olarak Türkiye’de Eczabaşı forması giyerek 2008 yılında oyunculuk kariyerini noktaladı. Oyuncuğu boyunca formasını giydiği Rusya A milli takımı ile; 1 Olimpiyat 2.’liği, 1 Dünya Kupası 2.’liği ve 1. Dünya Kupası 3.’lüğü, 1 Dünya Şampiyonası 2.’liği,  1 Dünya Grand Şampiyonlar Kupası 3.’lüğü, 2 Avrupa Şampiyonluğu ve 1 Avrupa 3.’lüğü ile 2 Dünya Grand Prix Şampiyonluğu, 2 2.’lik ve 2 3’lük yaşadı.

Oyunculuk kariyerindeki takım bazındaki başarıları ise; 3 Şampiyonlar Ligi 3.’lüğü, 1 CEV Kupası şampiyonluğu, 1 Challenge Kupası 3.’lüğü, 1 Türkiye Şampiyonluğu ve 3.’lüğü, 4 Rusya Ligi Şampiyonluğu ile 2 2.’liği ve 2 3.’lüğü, 1 İspanya Ligi Şampiyonluğu, 2. Azerbaycan Ligi Şampiyonluğu ve 1 Çeyka Kupası Daha önce Rusya’da Proton Saratov takımında yardımcı antrenörlük yapan ve sonrasında Türkiye’de Yeşilyurt Spor Kulübü, Nilüfer Belediye Spor ve Büyükçekmece Voleybol Akademi takımlarında Baş antrenörlük yapan Korkmaz, son olarak yardımcı antrenörlük ve U 20 Takmı baş antrenörü olarak görev yaptığı Dinamo Ak-Bars takımı ile son iki yılda 1 Rusya Kupası Şampiyonluğu, U20 Rusya Kadınlar Kupası Şampiyonluğu ve 2.’liği, Rusya U20 Ligi Şampiyonluğu ve 2.’liği ile All-Russian Spartakiad 2.liği yaşadı.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu