GenelSavaş Eskigülek

Savaş Eskigülek,” Voleybolla #SarıyıFarkEt’tiler”

Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki ‘Haberiniz Olsun’ isimli köşesinde 17 Şubat tarihli yazısında 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü ve yine voleybolda yaşanan güzel bir örnekten bahsetti.

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,
Yazıma bir voleybol sever olarak beni çok sevindiren bir bilgi ve teşekkür ile başlamak istiyorum. Ulusal ölçekte dağıtımı gerçekleşen basılı yayınlar içinde voleybola özel köşe ayıran tek gazetenin Aydınlık Gazetesi olduğunu teyit etmiş olmaktan büyük sevinç duymaktayım. Bu sebeple başta Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa İlker Yücel ve Spor Servisi Şefimiz Semih Nişancı’yı kutluyor, tebrik ve teşekkür ediyorum.
Bugün de sizlere voleybolun yarattığı fark ile ilgili güzel bir olaydan bahsederek ‘Haberiniz Olsun’ diyeceğim.

Lise öğrencileri 15 Şubat’ta voleybolla #SarıyıFarkEt’tiler

Kıymetli Okurlarımız,
Bildiğiniz gibi 15 Şubat, Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü. Ailemin baba tarafındaki akrabalarının çoğunu çeşitli kanser türlerinden kaybetmiş biri olarak bu hastalığa karşı erken tanının ne kadar önemli olduğunu yakından yaşamış biriyim. Bu sebeple konu kanser olunca elimden gelen tüm desteği vermeye çalışırım.
Türkiye’de her yıl yaklaşık dört bin çocuk ve genç, başta lösemi olmak üzere birçok kanser türüne yakalanıyor. Ülkemizin geleceğini oluşturan bu yaş grubunu bu illet hastalıktan korumak, yakalananlara umut vermek üzere kurulan çeşitli dernek ve vakıf, canla başla çalışarak toplumu bu konuda bilgilendirmeye ve farkındalığın artmasına çalışıyorlar.
Bunlardan biri de Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV). KAÇUV,15 Şubat etkinlikleri için Türkiye’nin en başarılı takım sporu olan voleybolu, voleybolun da rekortmen takımı VakıfBank Spor Kulübü’nü etkinlik programına dahil etti. Etkinliklerde dikkat çekmesi için SARI renk kullanıldı. Bu bakımdan SARI renkli formasıyla özdeşleşen VakıfBank Spor Kulübü’nün seçilmesi ve #SarıyıFarkEt etiketinin kullanması algıyı arttırdı.
Organizasyonun simgesi SARI kurdele ile sahaya çıkacak VakıfBank ile Fransa’nın ASPTT Mulhouse takımları arasında oynanan CEV Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi karşılaşması öncesinde gerçekleşecek etkinlikler de Genel Yayın Yönetmenliği yaptığım Voleybol Aktüel’de yayınlandı.

Eğitmen Koleji’nden öğrencilerine voleybol dolu farkındalık eğitimi

Sitemizdeki haberleri takip eden İstanbul Kadıköy’deki Eğitmen Koleji Yöneticileri ve Beden Eğitimi Zümresi, hızlı bir organizasyonla 15 Şubat Salı günü oynanacak maça 50 öğrenci ile katılmayı ve öğrencilerine sadece okul alanı içinde değil sosyal alanlarda da gelişmelerine verdikleri önemi gösterdiler.

Bu özel güne denk gelen maç izleme organizasyonu, hazırladıkları pankartlarla bir anda sosyal sorumluluk projesi haline dönüştü.

Liseli Gençler Harçlıklarından Bağış Yaptılar

İçlerinden çoğunun ilk kez bir voleybol maçını salonda izleyen öğrenciler, VakıfBank Spor Kulübü ve KAÇUV gönüllüleri ile öğretmenlerinin aktardığı bilgilerle hem çocukluk çağı kanseri hakkında bilgilendiler hem de voleybol yolu ile kendi yaşlarındaki çocuk ve gençler için umut oldular. Eğitmen Koleji Yönetimi, KAÇUV’a yaptığı bağış ile destek olurken, liseli gençler de harçlıklarından ayırabildikleri paralarla KAÇUV’un salon önünde kurduğu UMUT CAFE’den alışveriş yaparak bağış yaptılar.

Maçta kendilerine dağıtılan SARI tişörtleri günün anısı olarak saklayan ve 3-0’lık galibiyetin keyfini çıkaran öğrenciler, bu tür güzel organizasyonların devam etmesini istediler.

Sosyal Yönü Güçlü Nesiller İçin Voleybolun Önemi

2002 yılında tamamı öğretmen olan uzman eğitimciler tarafından kurulan Eğitmen Eğitim Kurumları, eğitime ve akademik gelişime sunduğu katkıların yanında öğrencilerin sosyal yönlerinin de gelişimine etki yaparak eğitim dünyasındaki yolculuğuna emin adımlarla devam ediyor. 2012-2013 Eğitim öğretim yılıyla birlikte “Kolej Eğitimi”ni de bünyesine alan kurum, yenilikçi anlayışıyla kültürel ve sosyal yönü güçlü, duyarlı öğrenciler yetiştirerek ülkesine değer katma yolunda ilerlerken, Türkiye’nin en başarılı takım sporu olan voleybolun gücünden de yararlanıyor.

KAÇUV, VakıfBank Spor Kulübü ve Eğitmen Koleji’nin Ortak Paydası Voleybol

Kıymetli Okurlarımız,

Voleybol sporu öyle büyük bir etki alanına sahip ki, birbirinden bağımsız üç farklı kurumu bile ortak bir amaçta buluşturabiliyor. Ve bu gücün farkına vararak sosyal anlamda farkındalık yaratacak projeler hedefe daha kolay ulaşıyor.
Bugün de sizlere voleybolun yarattığı etki ve gençlerin duyarlılığına katkısı konusunda yazdıklarımla ‘Haberiniz Olsun’ istedim.
Kızılay’ın Kan Dostum Kampanyasıyla belirli sayıdaki kan ve kan ürünü bağışçısına verdiği ödüllerde hedefi önce Altın Madalya ardından Plaket olan, şu an için Gümüş Madalyalı bir trombosit bağışçısı olarak tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

Kalın sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu