AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Şampiyonlar Kupası son şampiyon Ziraat Bankkart’ın

Geride bıraktığımız sezonu şampiyon olarak tamamlayan Ziraat Bankkart son Türkiye Kupası Şampiyonu Spor Toto ile Şampiyonlar Kupası’nda karşı karşıya geldi.

Başkent Voleybol Salonu’nda büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı Ziraat Bankkart 3-2 kazanarak kupayı müzesine götürdü ve sezona kupa ile başlangıç yaptı.

Mücadelenin setleri 24-26, 25-22, 25-21, 22-25, 15-12 Ziraat Bankkart lehine sonuçlandı.

SALON: Başkent Voleybol Salonu
HAKEMLER: Ozan Çağı Sarıkaya – İlknur Çakar

ZİRAAT BANKKART: Martin Atanasov, Wouter Ter Maat, Bedirhan Bülbül, Arslan Ekşi, Bennie Tuinstra, Faik Samed Güneş (Berkay Bayraktar(L) Ahmet Samet Baltacı, Halil İbrahim Yücel)

SPOR TOTO: Yüksel Bıdak, Burak Güngör, Shoji Kawika, Morteza Sharifi, Mert Matic, Paul Buchegger (Ramazan Serkan Kılıç(L) Muhammed Aray)

SETLER: 24-26, 25-22, 25-21, 22-25, 15-12
SÜRE: 2 saat 14 dakika

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı ikinci sırada tamamlayan Spor Toto takımına madalyalarını; TVF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç ile TVF Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baylan; ikincilik şiltini ise TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda ikinci kez şampiyonluğa ulaşan Ziraat Bankkart takımına madalyalarını; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, kupalarını ise TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik takdim etti.

Final karşılaşmasının ‘En Değerli Oyuncusu’ (MVP) seçilen Wouter Ter Maat’a ödülünü TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu