AntrenörlerimizGenelTürkiye Ligleri

Motta, Geleceğe Smaç canlı yayınına katıldı

Eczacıbaşı VitrA Baş antrenörü Marco Motta, Geleceğe Smaç voleybol okullarının Instagram hesabından yapılan canlı yayında voleybol severlerle buluştu.

Eczacıbaşı Kulübünün eski voleybolcularından, spor sunucusu Metin Görgün’ün moderatörlüğünde gerçekleşen canlı yayında Marco Motta’ nın 2004-2007 yılları arasında çalıştırmış olduğu Eczacıbaşı Kadın Voleybol A Takımı ve birlikte 2012 Londra Olimpiyatları’na katılmış olduğu Milli Takımımızla tecrübelerinden bahsetti.

Voleybolda dünyanın en önemli antrenörlerinden biri olmasının yanı sıra altyapıya verdiği önemle de bilinen Motta, Eczacıbaşı altyapısında ve Geleceğe Smaç projesinde yer alan genç sporcuları yakından takip ettiklerini belirtti. Geleceğe Smaç’ın uzun soluklu bir proje olduğuna değinen Motta, bu proje sayesinde gelecekte birçok oyuncuyu A Takımına kazandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Canlı yayında, salgın sebebiyle yaşanan değişikliklerden de bahseden Motta, oyuncularımızın antrenmanlarına kondisyonerimizin hazırladığı programlar doğrultusunda evlerinde devam ettiğini belirtirken, bu durumun dünya genelinde voleybolun ekonomisini etkileyebileceğinden söz etti.

Geleceğe Smaç hakkında

Eczacıbaşı Kulübünün, 2016 yılında, ülke çapında birçok genç voleybolcuya ulaşabilmek amacıyla ES Voleybol ile birlikte başlattığı “Geleceğe Smaç” projesini hız kesmeden sürdürüyor. Bu program sayesinde birçok kız çocuğuna spor kültürünün, ruhunun ve disiplininin aşılanması hedeflenirken, aynı zamanda genç yetenekleri keşfetmek ve geleceğin yıldızlarına iyi bir voleybol eğitimi verebilmek için sağlam bir temel atılıyor.

Geleceğe Smaç ile ilgili detaylı bilgiye www.gelecegesmac.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu