GenelSavaş EskigülekYazarlardan

Savaş Eskigülek, “Marifet, iltifata tabidir!”

Kardeş sitemiz Voleybol Aktuel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki 'Haberiniz Olsun' isimli köşesinde İstanbul Voleybol İl Temsilciliği'nin yaptığı jest ile ilgili bilgiler paylaştı.

MERHABA kıymetli okurlarımız… Daha önceki yazılarımda belirtmiştim. İstanbul’da, Efeler ve Sultanlar Ligi maçları haricinde bir sezonda yaklaşık 11 bin maçın organizasyonunu yapan TVF İstanbul Voleybol İl Temsilciliği, 2021-2022 sezonunu Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda düzenlediği törenle kapattı.

 

Törende, İstanbul’da mahalli liglerde dereceye giren toplam 126 takım ve 2520 sporcuya kupa ve madalyaları verildi. Ayrıca, hakemlik kariyeri noktalanan Soner Atasavun ve Volkan Şirinoğlu’na, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan tarafından plaket takdim edildi.

KUPANIN ELİNİZDE HAVALANDIĞI O AN…

İstanbul İl Temsilcisi Sayın Erdal Fındık’ın daveti üzerine, 16 ve 17 Haziran tarihlerinde iki oturumda gerçekleştirilen bu törene katılım sağladım. Geleceğin yıldızları voleybolcuların kazandıkları kupa ve madalyaları aldıklarındaki mutlulukları beni sporculuk yıllarıma götürdü. Ne güzel bir duygudur o madalyanın boynunuza takıldığı an! O kupanın ellerinizde havaya kalkması nasıl tarifsiz bir histir…

Bu anların voleybolun mabedi sayılan bir mekânda ve sizleri bugünlere getiren aileniz ve antrenörlerinizle birlikte olması ayrıca gurur verir insana. Bir sezon boyunca Kovid-19 tedbirleriyle, İstanbul trafiğinde ulaşımla ve rakipleriyle mücadele eden tüm takımlara, sporculara ve aileleri ile antrenör arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ederken; dereceye giren tüm takımları tebrik ederim.

SADECE TAKIMLAR VE SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLMEDİ

TVF İstanbul İl Temsilciliği, törende harika bir jeste imza attı. İl Temsilcisi Erdal Fındık ve ekibi, ödül töreninde voleybola hizmet ve katkıları bulunan kişileri unutmadı.

Oldukça duygusal anları ortaya çıkaran olay; TVF İstanbul Voleybol İl Temsilciliği ekibinin belirlediği 25 kişinin sahaya davet edilmesi ve plaketle ödüllendirilmesiyle yaşandı. Yakın geçmişten günümüze kadar İstanbul’da voleybolun gelişimine hizmet eden ve katkı yapan kişilerin, henüz hayattayken aldıkları bu ödül, gerçekten çok büyük sürpriz oldu. Gencecik sporcular önünde verilen bu ödüllerin onlara da bir hayat öğretisi olduğunu söyleyebilirim.

KADİRŞİNASLIK…

Hiç şüphe yok ki plaket verilen isimler arasında bulunan, kısa bir süre önce yakalandığı hastalık sebebiyle hareket kısıtlaması yaşayan Muhammet Görken’in plaketi aldığı anlar hepimizin gözlerini yaşarttı. Muhammet Görken’e acil şifalar dilerken, onu böylesine mutlu eden bir törene dahil etme inceliğini düşünenler gerçekten çok önemli bir şeyi de gösterdiler. İnsanlar hayattayken yapılan bu güzellikler bana göre çok çok büyük mutluluk kaynağı oluyor.

Asıl mesleği bankacılık olan, dönemin en büyük bankalarında yönetim kurulu üyeliği yaptığı halde gönül verdiği Türk voleyboluna oyuncu, yönetici, fotoğrafçı gibi büyük hizmetler verirken 21 Mayıs 2021 tarihinde aramızdan ayrılan sevgili büyüğüm Ahmet Besler, sürekli olarak bana yol gösterir, güzel örneklerle bana ders verirdi. Söylediklerine uygun davranışlar sergilediğimde de tebrik etmekten asla çekinmez ve “Marifet, iltifata tabidir” derdi.

Hattat, ebru sanatçısı, kemankeş, gül yetiştiricisi, tuğrakeş ve is mürekkebi imalatçısı, aharcılık (kâğıt perdahcısı “parlatma” ), mücellidlik (cilt yapımı) gibi pek çok sanat dalında bilgisi, yetkinliği ve ustalığı ile Hezârfen unvanıyla da tanınan Necmeddin Okyay’ın en beğendiğim sözü olan bu güzel deyişi, kendisinden daha fazla işitmek için çalışırdım.

Bugün bu sözü, TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Sayın Erdal Fındık ve ekibi için kullanmak ve bu yazı ile haklarını teslim etmek istedim. Bu güzel jestleri karşısında ben de elimden gelen bu şekilde teşekkür etmek ve kıymetli okurlarımıza bundan ‘Haberiniz Olsun’ demek istedim.

Kalın sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu