GenelKFC Kadınlar Voleybol 1. LigTürkiye Ligleri

Kuzeyboru, yarı finalde. 2 de 2 yaptı avantaj cepte

Bolu Belediyespor- Kuzeyboru: 0-3

Salon: Cengiz Göllü Voleybol salonu
Hakemler: Barış Karakoyun, Ali Delidağ
Öznur Tosun, Tolgahan Dincer (1) Metin Ömer Şaşmaz, (2) Emre Yoluk
GDS: Onur Tuncel Gözlemci: Sevda Güler

Bolu Belediyespor: Ayşe Dil, Danijela Dzakovic, Gülay Gerçek, Laura Simone, Buse Serbest. Burcu Şentürk (Melis Demir-Burcu Doğan/ libero, Şiirsel Merve Altın, Hilal Çakmak, Büşra Kışlak)

Kuzeyboru: Metea İkic, Duygu Üçdağ, Gizem Tuğrul, Merve Çepni, Danaja Boskovic, Su Zent (Dilek Kınık/ libero, Ceyda Aktaş, Duygu Ertaş, Hazal Şener)

Setler: 18-25, 21-25, 17-25
Süre: 84 Dakika (29, 30, 25)

Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselecek takımların belirleneceği Voleybol 1. Ligi yarı final grubu karşılaşmalarına Cengiz Göllü Salonu’nda yapılan ikinci gün mücadeleleriyle devam edildi.

Günün ilk karşılaşmasında Kuzeyboru, Bolu Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Kuzeyboru rakibini 3-0 yendi ve ikinci galibiyetini alarak final grubuna yükselmeyi garantiledi.

İlk gün maçını kaybeden Bolu Belediyespor mücadeleye istekli başladı ve kısa sürede Buse ve Laura’nın hücumlarıyla 5-2 öne geçti. Kuzeyboru Miray, Laura, Matea ve Daniela ile sayılar buldu. Aksaray ekibi önce rakibini yakaladı sonrasında öne geçti ve teknik molayı 5 sayı üstünlükle (12-7) önde girdi. Kuzeyboru farkı giderek açtı:19-12 Bolu Belediyespor, farkı eritmek için çaba harcadı. Ancak Kuzeyboru son bölüme 20-16 önde girdi. Ve Aksaray ekibi seti 25-18 kazandı.

İkinci sete Bolu Belediyespor 4-0’lık seri ile başladı. Kuzeyboru Matea Gizem ile rakibini yakalamaya çalıştı: 8-6 Aksaray ekibi sayıları eşitlemeyi başardı: 9-9 Daha az hata yapan Bolu Belediyespor teknik molayı 12-10 önde girdi. Kuzeyboru, Bolu’yu bir kez daha yakalamayı başardı: 13-13 Sonrasında Matea ile öne geçti: 13-14 Sonrasında Dany’nin blokları, Buse’nin hücumdan aldığı sayılarla Bolu bir kez daha öne geçti: 17-16 Aksaray ekibi son bölüme 18-20 önde girdi. Duygu Ertaş’ın servisleriyle sayılar bulan (19-23) Kuzeyboru seti 25-21 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete Bolu Belediye 2-0 önde başladı. Ancak kaçırılan servis sonrasında Matea’nın ace olan servisleriyle Kuzeyboru 5-2 öne geçti. Bolu ekibi hücumda ve savunmada inanılmaz hatalar yapınca ara açılmaya (3-9) başladı. Aksaray ekibi teknik molayı 6 sayılık üstünlükle (6-12) önde geçti. Şiirsel’in servis turunda Bolu farkı eritmeye başladı: 11-16 Son bölüme 14-20 önde giren Kuzeyboru seti 25-17, karşılaşmayı ise 3-0 kazanarak final grubu biletini alan ilk takım oldu.

Resimler: Refik Keskin
Haber : Tekin Ateşnal-A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu