AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Kuzeyboru net skorla çeyrek finalde

Karayolları-Kuzeyboru: 0-3

Salon: Cengiz Göllü
Hakemler: Yasin Avcı Ali İhsan Gözü

Karayolları: Symone Abbot, Yulia Gerasymova, Ainese Havili, Ezgi Akyaldız, Ayçin Akyol, Tutku Burcu Yüzgenç, (Gülçin Doğan/ libero, Tuğçe Ceyhan, Kübra Kegan, Selis Selvi, Doğa Dıraz)

Kuzeyboru: Matea İkic, Arelya Karasoy, Annie Mitchem, Sabriye Dikmen Gönülkırmaz, Ceren Nur Domaç, Dajana Boskoviç (Dilek Kınık/ libero, Gorrel Victoria, Arzum Tezcan, Hümay Topaloğlu, Gizem Tuğrul)

Setler: 20-25, 21-25, 18-25
Süre: 83 dakika (26, 30, 27)

Bursa’da devam eden AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley B Grubu üçüncü ve son gününde ikinci sıra için umutlanan Kuzeyboru, galibiyetle tanışamayan Karayolları ile karşılaştı. Aksaray temsilcisi karılaşmayı 3-0 kazanarak topladığı 5 puanla adını çeyrek finale yazdırmayı başardı. 

İlk sete Karayolları etkili başladı ve sayısal üstünlüğü ele aldı: 6-1 İlerleyen bölümde Kuzeyboru dengeyi kurdu (11-11), ancak teknik molaya Karayolları 12-11 önde girdi. Mola dönüşü Kuzeyboru 15-13 öne geçmeyi başardı. Son bölüme farklı önde giren Aksaray temsilcisi seti 25-20 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan yine Karayolları oldu ve etkili hücumlarla 6-4 öne geçti. Kuzeyboru, iyi savunması ve etkili hücumlarıyla teknik molayı 12-9 önde girmeyi başardı. Üstünlüğünü sürdüren Aksaray temsilcisi son bölüme 20-14 önde girerken seti ise 25-21 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iyi başlayan Aksaray ekibi 4-2 öne geçti. Mitchem’in servisleriyle ara açılmaya başladı: 7-3 Hücumlarda Matea etkili olunca Kuzeyboru teknik molayı 12-7 önde geçti. Temposunu düşürmeyen ve rakibinin hatalarını değerlendiren Kuzeyboru son bölüme 20-10 önde girdi ve seti 25-18, karşılaşmayı da 3-0 kazandı.

A.Cemal Ekentok

Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu