AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Eczacıbaşı VitrA, set vermeden lider

Eczacıbaşı Vitra-Aydın Büyükşehir Belediye Spor: 3-0

Salon: Cengiz Göllü
Hakemler: Sadettin Deneri, Serap Kuka

Eczacıbaşı Vitra: Tijana Boskoviç, Hande Baladin, Yasemin Güveli, Jordan Thompson, Chiaka Ogbogu, Elif Şahin (Şebnem Simge Aköz / libero,) 

Aydın Büyükşehir Belediye Spor: Anthi Vasilantonaki, Adams Rachael Alexis, Grothue Balkestein Maret, Aslıhan Kılıç, Meryem Boz, Hande Korkut (Pınar Atasever/ libero, Duygu Düzceler, Pelin Özkılıçcı, Ezgi Bektaş, Janset Cemre Erkul)

Setler: 25-19, 25-16, 25-15
Süre: 76 Dakika (26, 27, 23)

Bursa’da devam eden AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley B Grubu üçüncü ve son gününde iki maçını da kazanan Eczacıbaşı Vitra, Aydın Büyükşehir Belediye Spor ile Cengiz Göllü Salonu’nda karşı karşıya geldi. Eczacıbaşı Vitra, üç maçını da kazanarak lider olarak çeyrek finale yükselmeyi başardı. Sağlık sorunu nedeniyle ilk iki maçta yer almayan Hande Baladin, son maçta takımdaki yerini alması dikkat çekti.

Eczacıbaşı iyi başlamasına karşın, Aydın Büyükşehir Adams’ın ace olan servisleriyle rakibini yakaladı ve 8-7 öne geçti. Eczacı özellikle Boskoviç ile rakibini yakaladı ve teknik molaya 12-9 önde girdi. Mola dönüşü hücumda ve bloklarda etkili olan Eczacıbaşı Vitra son bölüme 20-13 önde girdi. Ve seti 25-19 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan yine Eczacıbaşı Vitra oldu ancak Aydın açılan farkı kapatarak 8-7 öne geçti. Thompson’un yüksek hücumlarını durduramayan Aydın BB 10-8 geriye düştü. Teknik molayı 12-10 Eczacı önde geçti. Mola dönüşü akıllı hücumlarla arayı açan (18-13) İstanbul temsilcisi zorlanmadan seti 25-16 kazandı.

Üçüncü sete yine müthiş başlayan Eczacıbaşı Vitra Thompson ve Boskoviç’in hücumlarıyla üstünlük kurdu: 9-3 ve teknik molaya 12-6 önde girdi. Temposunu düşürmeyen Eczacı son bölüme 20-10 önde girdi. Seti 25-15, karşılaşmayı ise 3-0 kazanan Eczacıbaşı Vitra yenilgi almadan Bursa grubunu lider olarak tamamladı.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu