AntrenörlerimizGenelRöportajlar

Jan De Brandt: ‘Başarıya giden asansör yoktur, sadece merdivenler vardır.’

Merhaba, bu hafta voleybolcularda Jan De Brandt’ı tanıtıyoruz. Jan tüm Avrupa’da koçluk yaptı: Belçika, İspanya, İsviçre, Almanya, Türkiye, İtalya, Macaristan. Oyun için bulaşıcı bir coşkusu olan bir koç ve sorularımıza ilginç cevaplar verdi.

Aşağıda bununla ilgili her şeyi okuyun. Eğlence. (bu sayfanın sonunda bir form var, geri bildirimde bulunmak istiyorsanız kontrol edin)

Jan, neden ve kaç yıl önce profesyonel bir voleybol antrenörü olmaya karar verdin? Sizi bu karara iten ne oldu?

Voleybol kulübü Zonhoven’da (Belçika’da bir erkek takımı) antrenör olarak ikinci yılımdan sonra 36 yaşındayken, tam zamanlı bir antrenör olmaya karar verdim ve diğer yarım zamanlı işimi bir beden eğitimi öğretmeni olarak bıraktım. Ternat’ta (Belçika) bir okul.

Babam buna çılgın bir karar dedi. Ama ikna oldum ve okula geri dönmemeye kararlıydım!

Seçimi yaptım çünkü kafamda sadece voleybol vardı. Beden eğitimi öğretmeyi sevmediğimden değil ama profesyonel voleybolcuları eğitmek ve koçluk yapmak çok daha eğlenceliydi ve yapmak istediğim şeyin bu olduğunu hissettim. Tutkumdan bir iş çıkarmaya çalışıyorum.

Sonrası doğru bir seçim gibi görünüyordu. Şimdiye kadar (61 yaşındayım) kararımdan hiç pişmanlık duymadım ve dünyanın her yerinde voleybol antrenörlüğü yaptığımı söylemekten mutluluk duyuyorum.

Bir başlangıç ​​koçu olarak kendinize ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz? Şu anda sizin için çok net ve mantıklı olan ancak yıllar içinde geliştirmeniz gereken bir tavsiye.

Kendi yolunu takip et, kendine inan, fikirlerine inan! Gözlerinizi açın ve oyuncularınızı ve daha deneyimli koçları dinleyin.Her gün öğrenin!

Antrenör olarak belirli bir hedefiniz var mı?

En büyük hedefim her zaman her oyunu daha iyi hale getirmek, ‘gerçek’ bir takım oluşturmak (birlikte herkes daha fazlasını başarır) ve izlemesi güzel, çekici bir voleybol oynamaktı.

Voleybol benim için eğlenceli ve duygusal olmalı, inanılmaz bir tutku ve sürüş sergilemeli. Oynamak veya koçluk yapmak için her şansın, elinden gelenin en iyisini yapın.

Jan De Brandt: ‘There is no elevator to success, there are only stairs.’ (volleybrains.com)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu