GenelTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

İnegöl’e hiç yakışmıyor! Sporcuların 4 aylık maaşları bir türlü ödenmiyor

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından İnegöl Belediyespor’da sular durulmuyor. Sezona çok iyi başlayan ve üst sıralardaki yerini koruyarak sezon sonuna kadar gelmeyi başaran Bursa’nın İnegöl ilçesinin Belediye takımı, ligin sonlarına doğru takımın yeni sezonda Efeler Ligi’nde yer almayacağı haberlerinin çıkması ile konsantrasyonu kaybetti ve ligi 8.sırada tamamladı. Şimdi ise ilk kez sitemizden duyurduğumuz haber ile yeni sezonda, Efeler Ligi’nden 1.Lige düşen Bursa Büyükşehir Belediyespor’a yarışma haklarının devredilmesi ile bambaşka kaos yaşanıyor kulüpte.

Bir defa kulüpte muhatap bulmak oldukça zor. Her ne kadar imza aşamasının fotoğrafları basınla paylaşılmasa da İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, sitemizdeki haberleri doğrulayarak gelecek sezonda Efeler Ligi’nde yer almayacaklarını açıkladı. Bu sebeple kulüpte Yönetim Kurulu tamamen ortadan yok oldu. Ama bilinen bir gerçek var ki İnegöl Belediyespor’un Efeler Ligi’ndeki yarışma hakları tabiri caizse büyük ağabey konumundaki Bursa Büyükşehir Belediyespor’a devir edildi.

Peki ya geçen sezon İnegöl Belediyespor forması için terlerini akıtan sporcuların paralarını kim ödeyecek, ne zaman ödeyecek? Yaklaşık dört aydır hak ettikleri sözleşmeli alacaklarını, primlerini alamayan sporcular, özellikle pandemi sebebiyle tüm dünyada yaşanan sıkıntıları fazlasıyla yaşıyorlar. Üstelik bu seneye kadar İnegöl Belediyespor’un ödeme anlamında voleybol camiasındaki olumlu havasının son dört ayda ortadan kalkması gerçekten şaşırtıcıdır.

Şimdi İnegöl Belediyespor veya yarışma haklarını devir alan Bursa Büyükşehir Belediyespor’a sporcuların ödenmeyen ama analarının ak sütü gibi helal olan alacaklarının konusunda bir muhatabın ortaya çıkması ve bir an önce ödemenin gerçekleştirilmesi yakışır.
Spora çok sıcak yaklaşım sergilemeyen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın voleybol takımını maçlarda yalnız bıraktığını biliyoruz ama zamanında hemen hemen her maçta takımının yanında olan, o dönem İnegöl Belediye Başkanı olan Alinur Aktaş, şimdi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yarışma haklarını devir aldığı İnegöl Belediyespor’dan alacaklarını talep eden sporculara yine her zamanki büyüklüğünü yapmalıdır. Aksi takdirde bu alacaklar mahkeme konusu olacak ve Ne Bursa’ya ne de İnegöl’e hiç yakışmayan bir durum ortaya çıkacak. Bu işten herkes zararlı çıkacaktır. Zira sporcular zamanında alamadıkları maaşları sebebiyle ödeyemedikleri borçlarından dolayı fazla mağduriyet yaşayacaklar; Bursa ve İnegöl gibi sanayisi ve ekonomisi ile Türkiye’nin önde gelen kentlerinin isimleri icra mahkemelerinde dolaşacak. Üstelik, yeni sezon için başta teknik direktör ve iki oyuncu ile anlaşmalarının duyulduğu bir ortamda geçmişe yönelik bu garabetin bir anca sonlandırılması gerekiyor.

Bir voleybol sever olarak ne Bursa’ya ne de İnegöl’e bağdaştıramadığımız bu uygun olmayan görüntünün en kısa sürede sonuçlandırılmasını bekliyoruz. Ve inanıyoruz ki Alinur Başkan bu hatanın daha fazla devam etmesine izin vermeyecektir.

Bekleyip, göreceğiz.

Savaş Eskigülek-Voleybol Aktuel

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu