GenelVoleybol Altyapı LigleriVoleybol Haberleri

İlk Yeşil Kart Batman Petrol Spor’dan Zeynep Tidim’e

Türkiye Voleybol Federasyonu ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle organize edilen Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nda Yıldız Takımların mücadelesi başlıyor.

Geçen sene Mersin’de gerçekleştirilen Festival Voleybol’da ilk kez denemesi yapılam ‘Fair Play Beyaz Kart’ uygulaması, TVF’nin talimatı ile bu yıl İzmir’deki Festival Voleybol’da ‘Fiar Play Yeşil Kart’ olarak uygulamaya geçti.

25 Mayıs Perşembe günü başlayan organizasyonda ilk Yeşil Kartı ise Galatasaray – Batman Petrol Spor karşılaşmasında gösterildi.
Karşılaşmanın 3. seti oynanırken bir pozisyonda topun kendisine çarptıktan sonra dışarı çıkmasını maçın hakemlerine göstererek sayının kendilerine değil Galatasaray’a verilmesini sağlayan 17 numaralı Zeynep Tidim karşılaşmanın Başhakemi Efe Tanrıverdi’den resmi olarak Yeşil Kart’ı gören ilk voleybolcu oldu.

Karşılaşma sonrası Fair Play Belgesini TVF İzmir Voleybol Temsilcisi hakan Gürsu’nun elinden alan ve beş gün önce 13. yaşını tamamlayan Zeynep Tidim’i tebrik ediyor; kendisini yetiştiren ailesi, öğretmenleri ve antrenörlerine teşekkür ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu