GenelVoleybol Hakemleri ve Gözlemcileri

İlhami Şenyurt’tan son düdük

Uluslararası Voleybol Hakemlerinden, Türkiye’nin en kıdemli hakemi İlhami Şenyurt, 12 Ocak Çarşamba günü (bugün) son kez kuleye çıkacak ve son kez düdük çalacak.

Fenerbahçe Opet ile Aydın Büyükşehir Belediyespor’un karşılaşacağı AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voleybol Çeyrek Final maçı ile aktif hakemlik kariyerine son verecek olan İlhami Şenyurt, 13 Ocak Perşembe gününden itibaren de TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Asbaşkanı olarak Türk Hakemliğine ve Türk Voleyboluna hizmet edecek.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi de olan İlhami Şenyurt’un hakem olarak son kez görev yapacağı maç, TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda saat 15.00’de başlayacak. Karşılaşma FBTV’den ve TVF Voleybol TV’den naklen yayınlanacak.

İlhami Şenyurt Kimdir?

28.12.1966 doğumlu olan İlhami Şenyurt, 1989 yılında hakemliğe başladı. 1998 Yılında Sofya’da açılan kursu birincilikle bitiren İlhami Şenyurt Uluslararası Voleybol Hakemi oldu.  Avrupa Kupalarında ellinin üzerinde maçta ülkemizi temsil etti. İngiltere’de Avrupa Kupası maçı yöneten ilk Türk Hakemidir. Birçok uluslararası turnuvada ülkemizi temsil eden Şenyurt, son olarak İspanya’da 2019 Haziran ayında İspanya’nın Tarragona kentinde organize edilen Akdeniz Oyunları’nda görev yaptı. İktisat Fakültesi mezunu olan Şenyurt, Marmara Üniversitesi Spor Yönetimi Yüksek Lisans mezunudur. Spor Pazarlaması konusunda “master” derecesine sahip ve evli, bir kız babası olan deneyimli hakemin 6.000 adet civarında spor rozeti koleksiyonu bulunmaktadır.
Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu