AXA SİGORTA KUPA VOLEY DÜNYA BALTACIOĞLU SEZONUGenelVoleybol Haberleri

İkinci Finalist Fenerbahçe Opet

Türk Hava Yolları- Fenerbahçe Opet:2-3

Salon: TVF Atatürk Voleybol Salonu
Hakemler: Cihat Küçükboyacı, Eyüpcan Kayışoğlu    Gözlemci: Aziz Yener
Zeyyan Koç, Necmi Avcı, (1) Emre Goynugur, (2) Efe Tanrıverdi
GDS: Elif Ilgaz Yılmaz, Deniz Karataş
Setler: 25-22, 20-25, 24-26, 25-21, 10-15
Süreler: dakika (27′, 26′, 30′, 27′,17′ )

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

Türk Hava Yolları:  Naz Aydemir Akyol, Şeyma Ercan, Dicle Nur Babat, Maddison Kıngdon Rısel, Orthmann Hanna, Maglio Emly Susan,  Melis Yılmaz (L), Ada Germen,

Fenerbahçe Opet: Eda Erdem Dündar, Silva Carneiro Macris , Fedorovtseva Arina, Aslı Kalaç, Vargas , Ana Cristina, Gizem Örge (L), Lazareva Anna, Cansu Çetin, Buse Ünal, Vuchkova Hristina, Meliha Diken,

THY, karşılaşmaya Naz’ın kullandığı servislerden aldığı 3 servis sayısıyla başladı. Fenerbahçe 4 sayılık seri ile karşılık verdi. Fenerbahçe’nin etkili hücum oyuncuları Fedorovtseva, Ana Cristina ve Vargas’a karşı file üstünde etkili olan ve çok servis atarak hem sayı alıp hem de rakibinin iyi manşet almasını zorlaştıran THY sayı farkını açmaya başladı. 14-9. Vargas’ın sayılarına rağmen iyi servis kullanmaya devam eden THY, içeri kaçan toplarda sayı buldu.17-12. Federovtseva’nın etkili servis turunda sayı farkı azaldı. 17-15. Fenerbahçe’nin serisini Dicle’nin blok sayısı durdurdu. Defansta libero Melis’in başarılı manşetleri sayı farkının azalmasını engelledi. Setin son bölümüne 20-18 THY önde girdi. Son bölümü çekişmeli geçen seti 25-22 kazanan THY maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete de iyi başlayan THY skoru setin başında 5-2 yaptı.  Ana Cristina ile sayılar bulan rakibi karşısında Madison, Orthmann ve Maglio’nun sayılarıyla karşılık veren THY,  9-9’da rakibine yakalandı. 11-11, 13-13’lik eşitliklerin ardından Fenerbahçe Vargas’la etkisini arttırdı ve öne geçti. Setin son bölümüne 20-16 önde giren Fenerbahçe oldu. THY’nin çabası Vargas’ı durdurmaya yetmedi ve seti 25-20 kazanan Fenerbahçe setlerde skoru eşitledi. 1-1.

3.set Dicle Nur’un blok sayısı ile başladı. Şeyma’nın servis turunda seriyi 4 sayıya çıkaran rakibi karşısında 8-8’da eşitliği bulan Fenerbahçe 10-9 öne geçmeyi başardı. Maglio’nun sayıları ve Madison’un servis turunda yeniden öne geçen THY, farkı açmaya başladı. 16-12.  Setin son bölümüne 20-17 önde giren yine THY oldu. 21-21’de skor eşitlendi. Karşılıklı sayıların ardından THY’nin 2 hatalı hücumu seti 26-24 Fenerbahçe’ye getirdi. Fenerbahçe bu skorla setlerde 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın 4. setinde Fenerbahçe öne 3-1 öne geçti, THY yakaladı. THY rakibinin hatalarından da yararlanarak sayı farkını üçe çıkarttı. 10-7. Hücumda ve serviste Fedorovtseva ile sayılar bulan Fenerbahçe farkı indirmeye çalıştı. 13-13’de skor eşitlendi. Ana Cristina ve Vargas’ın etkisini arttırması, Fedorovtseva’nın destek vermesi ile seti lehine çeviren Fenerbahçe, Orthmann’ı durdurmakta zorlandı. 18-17 öne geçen THY, setin sonundaki büyük çekişmede 20’li sayılara 20-19 önde girdi. Müthiş rallilerin yaşandığı spon bölümde hata yapmayan THY 25-21 ile set, alıp maçı netice setine taşımayı başardı.

2.Finalisti belirleyecek 5. setin ilk bölümünde 4-2 Fenerbahçe üstünlüğü vardı. Saha değişiminde de 8-6 önde olan taraf Fenerbahçe oldu. 8-8’de skor eşitlendi. Ancak Orthmann ve Kingdon’un 3 hatalı hücumu ile öne geçen Fenerbahçe seti 15-10, maçı da 3-2 kazanarak finale yükselmeyi başardı.

AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu şampiyonu 30 Nisan Pazar günü VakıfBank – Fenerbahçe Opet karşılaşmasında belli olacak.
Final karşılaşması saat 16.00’da TVF Atatürk Voleybol Salonu’nda oynanacak ve TRT Spor Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu