AXA Sigorta Efeler LigiGenelVoleybol Haberleri

Hekimoğlu Global Connect Travel Bursa’dan kamuoyuna duyuru

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Hekimoğlu Global Connect Travel Bursa, yeni sezon için voleybol severlere ve kamuoyuna  açıklamalarda bulundu.

Kamuoyu Duyurusu

Global Connect Travel olarak 2020 yılında tanıştığımız voleybol sporunu çok sevdik. 2020 yılında Düzce’de başladığımız yolculuğumuza 2021 yılında Bursa’da Hekimoğlu Global Connect Travel Bursa Voleybol İhtisas Spor Kulübünü kurup Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Ligi’nde devam ettik. 24 takımın bulunduğu ligde; A grubunda 2. sırayı alarak yarı final grubuna, oradan da final grubuna kalma başarısı gösterdik. Lige çıkamamış olsak da Kızıltepe Spor Kulübünün Efeler Ligi’ndeki yarışmacı haklarını satın alarak Axa Sigorta Efeler Ligi’nde Bursa şehrinin ikinci takımı olarak ligde mücadele etmeye başladık. Aynı zamanda Tofaş Spor Kulübünün voleybol branşını kapatması sonrası altyapı takımlarını kulübümüz bünyesine katarak birçok takımın 10 yılda almış olduğu yolu 3 yıllık serüven içerisinde kat ettik.

Erkek voleyboluna hizmet eden şirketimiz ve takımımız bu süreç içerisinde hiçbir kulüp çalışanını ve hiçbir sporcusunu mağdur etmeden imkanlar dahilinde en iyi çalışma şartlarını sunmaya gayret göstermiştir. 3 yıllık serüvende 1 gün dahi ne teknik ekip ne de sporcuların ödemelerinde bir aksama yaşanmadan bu günlere geldik. Voleybol sporu için şirketimizin ayırmış olduğu bütçeler, içinde bulunduğumuz ortamda 5 kat civarı artmış durumdadır. Ne yazık ki Spor Toto Teşkilatının kulüp bütçelerine yapmış olduğu isim hakkı bedeli 11 yıldır sabit kalmış olup, ayrıca sponsorluk bedelleri de mevcut durumdaki giderlerin çok az kısmını bile karşılamamaktadır.

Yaşanan enflasyon ortamında, önceki yıllarda 2-3 birim alan sporcuların haklı olarak talepleri 10-15 birime çıkmış olup transfer yapma imkanımız kalmamıştır. Genel giderler dahil 10 katın üzerinde bir artışa gitmiştir. Hal böyle iken maalesef ne federasyon tarafından ne de Bursa’nın önde gelen firmaları ile yapmış olduğumuz görüşmelerden bir sonuç alamadık. Mevcut durumda Axa Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele edecek bir takım oluşturma kabiliyetimizi ekonomik olarak kaybetmiş durumdayız. Bir önceki sezon 10. sırada bitiren takımın aynısını tutmaya çalıştığımızda bile maliyetler 3 kat civarı artmış olup kulübün gelirleri sabit kalmıştır. Erkek voleybolunu mevcut şartlarda devlet kurumları dışında, ki hatta devlet kurumları bile artık bu işi yürütmekte zorluk çekecekler ve çekiyorlar, birçok belediye takımının sporculara ödemesi gereken ödemelerde geciktikleri haberlerini duyuyoruz.

Hal böyle iken Efeler Ligi’nde yarışmacı bir takım ile devam etmemiz imkansız görünmektedir. Federasyon aracılığı ile kulüp gelirlerinin enflasyona uygun şekilde artırılması gerektiğini düşünmekteyiz. Sportoto Teşkilatının kulüplere ödemiş olduğu isim hakkı bedeli verilmeye başlandığı yıllarda maç başı 10.000 Amerikan doları seviyesinde iken günümüzde 1000 Amerikan doları seviyesine inmiştir. Ayrıca mevcut ekonomik durumdan dolayı birçok sponsor firma bu faaliyetlerden uzak durmaya çalışmaktadır. Değerli Gençlik Spor Bakanlığımızın ve Federasyonumuzun bu duruma seyirci kalmamasını ümit ediyor, konuyu acil bir şekilde değerlendirmesini arz ediyoruz.

Saygılarımızla,
Hekimoğlu Global Connect Travel Voleybol İhtisas Bursa

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu