AXA Sigorta Efeler LigiGenelVoleybol Haberleri

Halkbank’a yakışmak istiyoruz

Türkiye’deki üç büyük kulüpte oynayıp üç büyük kentinde forma giyen Kanadalı oyuncu Türkiye’de yaşamaktan keyif aldığı ifade etti.

Lig lideri Halkbank takımının Kanadalı orta oyuncusu Graham Vigrass, en iyi voleybollarını oynama zamanı geldiğini söyledi.

Ligin bittiğini, play-off etabının başlayacağını anımsatan yıldız oyuncumuz, “Buraya kadar iyi getirdik. Sonuna doğru biraz yorulsak da istediğimiz aldık ve zirvedeki yerimizi koruduk. Play-off etabı en önemli bölüm. Sonuçları öngörmek çok mümkün değil ama gerektiğinde en iyi voleybolumuzu oynarız. Kontrol edebileceğimiz tek unsur performansımız. Onu da en güçlü oyunumuzu oynamak için kullanacağız” diye konuştu.

Halkbank’ın Türk voleybolundaki yerini bildikleri için kulübe yakışır olmak istediklerinin altını çizen Graham Vigras kulübün dışardan görüntüsü ile içerde yaşananların çok farklı olmadığını söyledi. Vigrass, “Bize kulübün çok profesyonelce yönetildiği söylendi. Benim deneyimimde de bunu gördüm” dedi.

Ülkeye alışıyorum

Türkiye’deki üç büyük kulüpte oynayıp üç büyük kentinde forma giyen Kanadalı oyuncu Türkiye’de yaşamaktan keyif aldığı ifade ederek şöyle devam etti:

“Üç ana şehir ve üçü birbirinden çok farklı. Hepsi hakkında iyi şeyler düşünüyorum. Türkiye’deki yaşama alışıyorum. Farklı olan pek çok şey var, bu yüzden hala öğreniyorum ama burada gerçekten keyif alıyorum. Ülke güzel, yemek harika, müzik iyi, trafik kötü.”

Graham Vigrass oynadığı mevkiin mücadele açık bir pozisyon olduğunu, kulüpte de ligde de iyi oyuncular gördüğünü söyledi. 

Vigrass, kariyer planlaması için henüz bir şey düşünmediğini, bekleyip görmek gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu