VoleybolunAdresi.com

Halkbank yarı finalde kaldı

Halkbank yarı finalde kaldı

Axa Sigorta Kupa Voley yarı finalinde karşı karşıya gelen iki ekipten, Fenerbahçe, Halkbank’ı 3-1 mağlup ederek finale yükseldi.

Halkbank ANKARA: 1  Fenerbahçe: 3

 Salon: Malatya Merkez
Hakemler: Erdal Akıncı, İsmail Yeşilyurt

Halkbank ANKARA: Kemal Kayhan, Drazen Luburic, Burutay Subaşı, Hakkı Çapkınoğlu, Michele Baranowicz, Alen Sket (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Arslan Ekşi, Rıfat Kantarcıoğlu)

Fenerbahçe: Kevin Klinkenberg, Emre Batur, Wouter Ter Maat, Salva Oliva Higaldo, Oğuzhan Karasu, Ulaş Kıyak (Caner Dengin, Ahmet Karataş, Oğulcan Yatgın, İzzet Ünver, Ferhat Akdeniz, Bertuğ Öndeş)

Setler:25-19, 23-25, 26-28, 24-26
Süre: 2.05 (27, 29, 36, 33)

Maça iyi başlayan taraf Halkbank oldu. Voleybolun bütün parametrelerinde  rakibine üstünlük kuran mavi beyazlılar blokta da başarı sağladı. Halkbank seti 25-19 kazandı:1-0

Halkbank için her şey iyi giderken, 20-16 önde olduğu durumda üst üste gelen basit hatalarla, seti 25-23 kaybetti ve Fenerbahçe’yi maça ortak etti.

Halkbank maça 4-0’lık seri ile başladı. Fakat manşet ve karşılaşmada sorun yaşayınca teknik molaya rakibi 12-11 önde girdi. Setin sonraki bölümünde Halkbank kimi zaman etkili servisler kullandı, iki kez servis sayısı atmasına karşın başarılı olamadı. Defansta daha canlı oynayan Fenerbahçe 28-26 ile öne geçti.

Son set iki bölüm halinde oynandı. İlk bölümde Fenerbahçe, sonraki bölümde Halkbank öndeydi. Yaşanan konsantrasyon kaybı seti 26-24’le, maçı da 3-1’le Fenerbahçe’ye getirdi

You must be logged in to post a comment Login