AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Hakan Özkan Fenerbahçe’de (!) Bu aşamada Fenerbahçe ne yapmalı?

Birkaç gündür voleybolun kalbinin attığı internet sitelerinde ve sosyal medyada oldukça hararetli paylaşımların yapılmasına sebep olan bir transfer haberi (!) dolanmakta. Rivayete göre, duyumlara göre, konuşulanlara gör gibi ifadelerle sunulan haberlerin hiçbir bağlayıcılığı olmaması ilkesini dayandırılarak gündemde olan bu haberlerin ardından bir de görünmeyenleri görmek lazım.

Öncelikle iğneyi kendimize (Voleybol Basını olarak tabir edilen bizlere) batıralım. Bence artık şu duyumlara göre vs gibi ön eklerle gündeme konu getirmeyi de özel haber başlığı ile geçimini sağladığı işten edindiği bilgileri servis etme işlini de bırakmak lazım. Elbette haber kaynağını açıklamak durumunda değiliz ama ‘ben yazdım, oldu’ mantığı ile voleybola değer katma düşüncesi örtüşmemekte. Tabi amaç voleybola değer katmak ise! Değil ise zaten fazla bir şey söylemeye gerek yok. Burada da sorumluluk bizleri takip eden siz değerli voleybol camiasına görev düşüyor. Sizler ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz.

Gelelim konunu diğer tarafına:

Sevgili Kenan Bengü ağabeyin, sosyal medyadaki paylaşımını sitemize taşımız ve Fenerbahçe HDI Sigorta Başantrenörü Erkan Toğan ile yolların ayrılmasın konusunun üzerinde durmuştuk. Kenan ağabey bugün de Hakan Özkan ile ilgili habere inanmış ve  o güzel Türkçe yazımı ve kendine has muzip üslubu ile ‘Aman ha , Hakan başarılı falan olayım deme, başına neler geleceğini biliyorsun’ diyerek paylaşımda bulundu. Ben de bu paylaşıma ‘Kenan ağabey, Hakan ağabeyin haberi var mıymış?’ diye sordum.

Bu soruyu sormamdaki amaç ise bu olayın gerçeği yansıtmadığını dile getirmekti. Evet sevgili takipçilerimiz, Hakan Özkan’ın Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımına transferi konuşuluyor, duyuluyor vs ama bunlardan hiç birinde Hakan Özkan’ın haberi yok!

Yani daha sade bir anlatımla Hakan Özkan’a gelen ne bir teklif, bırakın teklifi telefon görüşmesi dahi yok!

Şimdi bakınız, liglerimiz yeni bitti. Elbette Milli maçların öncesinde gündemin en önemli maddesi transferler! Elbette hepimizin belli kaynakları var sitemizde yaptığımız haber için. Ama yaptığımız bu haberlerin az da olsa gerçeği yansıtması veya başka bir deyişle, yaptığımız haberlerin habere konu kulüp ve kişiler açısından olumsuz bir durum yaratmamasına dikkat etmek gerekmez mi? Far edelim, Hakan Özkan ile ilgilenen bir başka kulüp var. Ama voleybola sitelerinde Hakan Özkan’ın Fenerbahçe’ye gittiği yazılıyor. Üstüne üstlük adı geçen bu güzide kulübümüzden ne bir yalanlama, ne de bir açıklama geliyor. Halbuki bir açıklama gelse ve ‘Değerli antrenör Sayın Hakan Özkan ile herhangi bir görüşmemiz olmamıştır’ tarzında bir açıklama gelse her iki taraf için de daha güzel ve isimlerine yakışan bir uygulama olmaz mı?
Ayrıca, sizce Hakan Özkan bu işten rahatsız değil midir? Olası başka bir transferin önüne geçebilecek bu tarz haberlerin en azından duyumlara göre değil de onaylatılarak yapılaması konusunda herkes mutabık kalsa nasıl olur?

Değerli Takipçilerimiz,

Son olarak; amacımız voleybola hizmet ve katma değer yaratmak ise voleybolun tüm paydaşlarını biraz daha empati yapmaya ve duyarlı olmaya davet ediyorum. Tabi ki amacımız gerçekten voleybola hizmet etmek ise…
Bir de Voleybol Antrenörleri Dernekleri, Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu acaba bu gibi konulardan hiç rahatsızlık duymuyor mu? Duyuyorsa bir yazı yazabilirler mi? Duymuyorlarsa duymaları gerekir mi? soruları da aklıma takılmıyor değil. Bu bakımdan kendilerine söz hakkı düştüğünü düşünen tüm voleybol paydaşlarına sitemizin kapıları sonuna kadar açıktır.

Saygılarımla,
Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu