GenelTürkiye LigleriTVFVoleybol Haberleri

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonasının Basın Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Ankara’nın ev sahipliğinde 15-19 Aralık 2021 tarihlerinde düzenlenecek FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası öncesinde basın toplantısı düzenledi. TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Vakıfbank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih’in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısına medya mensupları da yoğun katılım gösterdi.

Toplantıda; TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan da yer aldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı konuşmada, “Bugün Türkiye bir ilki daha gerçekleştiriyor. 32’nci kez yapılan şampiyona, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek. Bize en iyi organizasyonları yapan ülke olduğumuzu ispatlamak için şans verildi. Bunu en iyi şekilde hayata geçireceğiz. Voleybol, Türkiye’yi olimpiyatlarda takım sporunda temsil eden tek federasyon. 2019 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığımızda CEV, takdirini yazılı ve sözlü ifade etmiştir. Bu ülkem adına gurur verici bir şey. Biz federasyonuz. Kulüplerimiz, paydaşlarımız için varız. Bu işi hep beraber yapıp, marka değerimizi daha üstlere getirmek için hep birlikte yola çıktık. Bütün paydaşların yer alabileceği bir organizasyon. Milli takımların oluşmasında en büyük paydaş kulüplerimiz. Biz paylaşmadan, samimi olmadan ve kulüplerle beraber olmadan; ne altyapı ne de üst yapımızı düzeltebiliriz. Ankara’da dünyanın en iyi 6 takımıyla organizasyonu gerçekleştireceğiz. Omuz omuza başaramayacağımız bir şey yok. Bur turnuvada da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah finalde iki takımımızla yer alarak, bir ilki daha yaşatmak istiyoruz. İki takımla final oynamak istiyoruz. Milli takımın bu kadar güzel başarılar elde etmesinde en büyük pay sahibi olan kulüplerimizi kutluyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, “Ülkemiz büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Bu turnuvada dünyanın en iyi 6 takımı mücadele edecek. Biz de burada mücadele edecek 2 Türk takımından biri olmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Federasyonumuza, voleybol markamıza katkı sağlamasından dolayı da çok teşekkür ediyorum. Daha önce biz Dünya Kulüpler Şampiyonası’na 2 kere katıldık. Birinde şampiyon olduk. Kendi seyircimiz önünde katılmaktan dolayı heyecanlıyız. Sarı melekler heyecan içinde. Ankara’daki seyircilerin ne kadar heyecanlı olduklarını biletlerin tükenmesinden görebiliriz. İnşallah kupa bir şekilde ülkemizde kalır. Bu başarılar bir günde oluşmadı. Çok uzun yıllar, doğru planlama, doğru vizyon hepsini içinde barındırıyor. Bugünlere gelmemiz tesadüf değil. Tüm branşlar arasında genel resme baktığımızda A Milli Kadın Voleybol Takımımızın en istikrarlı neticelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çıtayı yukarı taşıdığımızı görebiliyoruz. Takımımız, Avrupa Şampiyonası, Olimpiyat Oyunları ve Milletler Ligi’nde üst üste mücadele etti. Yoğun bir takvim. Aylarca evlerine gitmeden ülkemizi temsil ettiler. Büyük bir voleybol ülkesi olduğumuzu gösterdiler. 5 ay içinde nefes almadan, Milletler Ligi’nde 3, Olimpiyatlarda 5, Avrupa Şampiyonası’nda 3’üncü olduk. Türk kadınının neler başarabileceğini kanıtlayan, böyle bir milli takımı, dünyanın en iyi liglerinden birine sahip olmamızı sağlayan Mehmet Akif Üstündağ ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Dünya sıralamasında 12’nci sıradan 8 basamak yükselerek 4’e geldik. A.B.D, Çin ve Brezilya’nın arkasından 4’üncü durumdayız. Her konuşmamda voleybol federasyonumuzu, diğer federasyonlara örnek gösteririm. Federasyonlar; kulüplerin ihtiyaçlarını karşılamak, branşa yatırımları arttırmak, marka değerini yükseltmek, uluslararası başarıları istikrarlı şekilde sağlamak, tesisleşmek ve gelecek nesilleri için var. Bu federasyonumuz; gösterişsiz, sessiz, sedasız, iyi bir vizyon uygulayarak sabırlı bir şekilde sonuçlara ulaşmıştır. Federasyonun başarısı, diğer federasyonlara örnek olmalıdır. Şampiyonada da amacımız gruptan çıkmak ve 19 Aralık’ta son maçı oynamak. İnşallah el ele, omuz omuza 2 Türk takımı finalde yer alır. Ama en önemlisi kupanın Türkiye’de kalması. Kaliteli maçlar izleterek, galip gelerek ülkemizi mutlu ederiz. Kalitemizi ve Türk voleybolunun geldiği noktayı tüm dünyaya gösteririz. Ülkemizde bu gibi prestijli turnuvaların düzenlenmesinde kapıyı açacağına inanıyoruz. Başkanım, Fenerbahçe’yi turnuvaya dahil ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Fenerbahçe ve VakıfBank’a şans diliyorum.” şeklinde konuştu.

VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ise duydu ve düşüncelerini şu sözlerle belirtti, “Fenerbahçe’nin de kupada olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Karşılaşırsak da mutluluk duyarız. İki takımın şampiyonluk mücadelesi vermesi, kadın voleybolunun geldiği noktayı gösteriyor. Kadın voleybolunun yükselmesinde emeği geçen bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. Ankara, voleybola aşık bir şehir. Yıllardır takımlarımıza ve nice zaferlere ev sahipliği yapmıştır. En büyük gücümüz Başkent seyircimiz olacaktır. Türk kadınının dünya çapında ses getirmesine destek veriyoruz. Kulübümüzün bir başarı öyküsü var. 3 kez Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, 4 kez Avrupa Şampiyonluğu olmak üzere toplam 9 kez uluslararası şampiyonluk kazandık. Bu da uluslararasında en çok kupa kazanan takım unvanını bize getirdi. Kulüpler Dünya Şampiyonluğunu bir kere daha kazanarak gurur kaynağı olmak istiyoruz. Türk kadının gücünü bütün dünyaya göstermek istiyoruz. Ekibimize güvenimiz tam. Şampiyonluk dışında düşüncemiz yok. Sadece VakıfBank’ı değil, kıymetli rakibimizi de desteklemek için voleybol severler Ankara’da olacak. İnşallah kupa Türkiye’de kalır. Kupa Melis ve Eda’nın ellerinde yükselir. Türk voleybolunun dünyanın zirvesinde olduğunu bütün spor dünyasına göstermiş oluruz.

”Konuşmaların ardından; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türk voleyboluna katkılarından dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih’e teşekkür plaketi takdim etti. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür ederek Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı oyuncularının imzaladığı formayı takdim etti. VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ise; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a teşekkür ederek plaket ile VakıfBank Kadın Voleybol Takımı oyuncularının imzaladığı formayı takdim etti. Düzenlenen basın toplantısı çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu