GenelPlaj VoleyboluVoleybol Haberleri

FIVB 19 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nın Basın Toplantısı Düzenlendi

Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Dikili’de, 14-18 Eylül tarihleri arasında 19 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Dikili’de 44 ülkeden 102 takım 204 sporcunun buluşacağı şampiyonanın tanıtım toplantısı, İzmir Kültürpark’ta yapıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dikili Belediyesi ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) iş birliğiyle Southwest Sports (SWS) tarafından yapılacak şampiyonanın tanıtımına Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, İzmir Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Efkan Muhtar, eski milli sporcu SWS Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Yeşiltaş, FIVB Teknik Delegesi Joep Van Lersel, TVF İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Plaj Voleybolu Milli Takımı oyuncuları, antrenörler ve sporcular katıldı.

TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, basın toplantısında, “İzmir’e her şey yakışır. Böyle bir dünya şampiyonası da İzmir’e yakışmıştır. Ben inanıyorum ki Türkiye’nin her tarafında plaj voleybolu en iyi şekilde yapılmaktadır ama İzmir bambaşka” dedi.

Bu tür organizasyonların kent turizmini canlandırdığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, heyecanlı olduklarını söyleyerek, “İzmir’in dünyaya sunacağı daha çok şey var. Dünya şampiyonalarına talip olmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim yüzlerce kilometre sahilimiz var. Bu sahiller voleybolda, futbolda başarı kazanan çocuklarımızın; çim sahalar ve salonlarda çok daha fazla başarılı olmasının önünü açıyor. Çünkü plajda oynamak çok zor, saha veya salona benzemiyor. Çıtamız daha çok yükselecek. Bundan kuşku duymuyorum. Gençlerimiz daha büyük başarılara imza atacaklar” dedi.

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “Çok heyecanlıyım, gururluyum, mutluyum. Bu tür organizasyonları Akdeniz kıyılarında görürdük. Ama geldiğimiz noktada İzmir sahilleri de bu spora çok elverişli ve büyük bir potansiyele sahip.” şeklinde konuştu. Uluslararası Voleybol Federasyonu Teknik Delegesi Joep Van Lersel ise “Umuyorum ki Türkiye takımları başarılı sonuçlar alacak, organizasyon güzel geçecek. Sakatlık olmayan bir şampiyona diliyorum” şeklinde görüşünü bildirdi.

FIVB 19 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi erkeklerde Sacit Kurt-Ahmet Can Tür ile Bahadır Utku Kesgin-Furkan Ramazan Kaplan ikilileri; kadınlarda ise Ecem Aksoy-Doğa Öcal ile Su Şimdim-Ceylin Sayar ikilileri temsil edecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu