GenelMİLLİ TAKIMLARTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

Filenin Efeleri, depremle sarsılan Elazığ’da yaraları saracak

Deprem felaketiyle sarsılan Elazığ; Haziran ayı içerisinde milli takım düzeyinde önemli bir voleybol organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

CEV Avrupa Altın Ligi’nde mücadele edecek olan A Erkek Milli Voleybol takımımız, 4. haftada karşılaşacağı Çekya Cumhuriyeti’yle 6 Haziran’da Elazığ’da karşı karşıya gelecek.

CEV’in Lüksemburg’daki merkez ofisinde yapılan kura çekimi neticesinde organizasyonun son şampiyonu Türkiye; kura çekimi sonucunda C grubunda Çekya Cumhuriyeti, Portekiz ve Kuzey Makedonya ile eşleşti. Kura çekimi sonucu oluşan gruplar şöyle:
A Grubu: Belçika, Slovakya, İspanya, Romanya
B Grubu: Hollanda, Ukrayna, Estonya, Belarus
C Grubu: Çekya, Türkiye, Portekiz, Kuzey Makedonya

Altı maç haftasından oluşan ve 3 grup şeklinde lig usulüyle oynanacak müsabakalar sonucunda, gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, “Dörtlü Final” organizasyonuna katılacak.

Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali’nde ilk iki sırada yer alacak takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etme hakkı elde edecek. FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan takım ise 2021 FIVB Voleybol Uluslar Ligi biletini alacak.

2020 CEV Erkekler Avrupa Altın Ligi’nde karşılaşmalar, Mayıs 2020’de başlayacak ve Haziran 2020’deki “Dörtlü Final” ile son bulacak. A Milli Voleybol takımımız, Federasyonun verdiği karar doğrultusunda ligin 4. Haftasında Çekya Cumhuriyeti ile Elazığ ilimizde karşılaşacak. Elazığ adına önemli bir müsabaka olan Türkiye-Çekya Cumhuriyeti A milli voleybol karşılaşmasına Fırat Üniversitesi  Çok Amaçlı Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Karşılaşmanın başlama saati ise daha sonra belli olacak. A Milli Voleybol erkek takımımız, Çekya Cumhuriyeti ile oynayacağı karşılaşma öncesinde hazırlıklarını sürdürmek üzere 27 Mayıs’ta Elazığ’a gelerek çalışmalarını burada sürdürecek.
Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu